رشت-هویت گیلان:سرپرست راه و شهرسازی گیلان با تاکید بر اینکه بیش از ۸ هزار واحد مسکن نهضت ملی در استان در دست اجرا قرار دارد ، گفت: در طرح نهضت ملی مسکن تاکنون ۶۳۲۴ نفر از متقاضیان اقدام به ثبت نام و واریز وجه کردند.

به گزارش هویت گیلان به نقل از ایده آل خبر ؛ عصر امروز آئین کلنگ زنی پروژه ۱۵۵۰ واحدی نهضت ملی مسکن در زمینی به مساحت ۸ هکتار در شهرستان بندر انزلی با حضور دکتر هادی رحمانی سرپرست راه و شهرسازی گیلان، فرماندار، نماینده ولی فقیه در بندر انزلی، ناخدایکم حمیدرضا سعادت فرمانده ناوگان شمال، مدیر ارشد وزارت دفاع در استان و جمعی از مدیران این شهرستان برگزار شد.

سرپرست راه و شهرسازی استان گیلان در آئین عملیات اجرایی پروژه ۱۵۵۰ واحدی مسکن ملی بندرانزلی گفت: در راستای سیاست های دولت سیزدهم در خصوص خانه دار کردن مردم و نقش حمایتی دولت در قالب اعطای زمین و تسهیلات بانکی امروز عملیات اجرایی ۱۵۰۰ واحد نهضت مسکن ملی در شهرستان بندر انزلی آغاز شد.

اتمام مراحل طراحی و مهندسی پروژه نهضت مسکن ملی بندرانزلی

دکتر هادی رحمانی با تاکید بر اتمام مراحل طراحی و مهندسی پروژه نهضت مسکن ملی بندرانزلی تصریح کرد: این پروژه در یک پروسه ۲۴ ماهه تحویل مردم داده خواهد شد.

سرپرست راه و شهرسازی گیلان تاکید کرد: از این ۱۵۵۰ واحد مسکونی ۵۰۰ واحد برای کارکنان جهاد کشاورزی، ۵۰۰ واحد برای کارمندان نیروی دریایی و ۵۰۰ واحد برای اقشار دیگر بندر انزلی درنظر گرفته شده است و ۵۰ واحد دیگر از این پروژه در اختیار فرماندار محترم بندرانزلی است تا با لحاظ شرایط برای افرادی که توان سرمایه گذاری در اینگونه پروژه ها را ندارند در قالب سرایدار و نگهبانی درنظر گرفته شود.

وجود ظرفیت جهت ثبت نام ۴ هزار متقاضی دیگر در سامانه طرح مسکن ملی تا پایان سال

دکتر رحمانی با تاکیدبر اینکه سرانه عمومی از قبیل امکان مدهبی و تجاری در پروژه فوق بیان کرد: در این پروژه بیش از ۳ هزار متر مربع قضای سبز و حدود ۷۵۰ متر مربع اماکن مذهبی پیش بینی شده است.

سرپرست راه و شهرسازی گیلان افزود: به ازای هر واحد مسکونی ۳۵۰ میلیون تومان تسهیلات با یک دوره تنفس سه ساله و با باز پرداخت ۱۷ ساله در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به وجود ظرفیت برای ثبت نام ۴ هزار متقاضی دیگر در سامانه طرح مسکن ملی تا پایان سال یادآور شد: در حال حاضر سیاست تیم کارشناسی مسکن و راه و شهرسازی گیلان مبنی بر تغییر شیوه ساخت در راستای کاهش قیمت تمام شده مسکن است.

اجرای سیاست صنعتی سازی ساختمان

سرپرست راه و شهرسازی گیلان با تاکید بر اجرای سیاست صنعتی سازی ساختمان خاطرنشان کرد: طی جلسه ای که با مدیرعامل بانک مسکن و وزیر کشور برگزار شد و براساس دستور ویژه قرار برآن شد تا مبلغ تسهیلات مسکن ملی بیشتر از ۴۵۰ میلیون نباشد.

لزوم رعایت عدالت در اعطای مسکن

حجت الاسلام شمس الدین حسینی نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهرستان بندرانزلی در این مراسم ضمن گرامیداشت سومین سالروز شهادت سردار سلیمانی و دیگر همراهانش بیان کرد: دو مقوله ازدواج و مسکن مسئله مهمی است که در شرایط کنونی و دولت فعلی باید بدان توجه کند.

وی افزود: در بخش مسکن کمیودهایی در طول چهل سال گذشته داشتیم که باید جبران شود .

حجت الاسلام شمس الدین حسینی با تاکید بر لزوم رعایت عدالت در اعطای مسکن یادآور شد: امید است این پروژه در پروسه زمانی حتی کوتاهتر از ۲۴ ماه به بهره برداری برسد. چرا که هرچه زودتر این پروژه به بهره برداری برسد دلهای زیادی تر شاد و دعای خیر افراد بیشتری بدرقه راه نظام جمهوری اسلامی ، دولت محترم و مسئولین نظام خواهد بود.

پیش بینی ۱۰۰۰ واحد دیگر در طرح نهضت ملی برای مردم شهرستان بندرانزلی

دکتر پور خوش سعادت فرماندار شهرستان بندر انزلی با اشاره به جنایت دشمن در سه سال پیش و اقدام جنایت کارانه اش در شهادت سردار سلیمانی و همراهان خاطرنشان کرد: مهم ترین ویژگی مکتب سردار سلیمانی خدمت به مردم است و وظیفه مسئولان هم چیزی جز خدمت به مردم نیست.

فرماندار شهرستان بندرانزلی شعار این دولت را عدالت خواهی عنوان کرد و گفت: خدمات مسئولین باید در راستای عدالت باشد و باید امکانات دولت در راستای بهره برداری عموم مردم قرار گیرد.

وی با اشاره به پیش بینی ۱۰۰۰ واحد دیگر در طرح نهضت ملی برای مردم شهرستان بندرانزلی افزود : شهری که می توانند پیشانی توسعه استان باشد در خدمت رسانی هم می تواند باید پیشرو باشد.

فرماندار شهرستان بندرانزلی ضمن تشکر ویژه از استاندار، مدیرکل راه و شهرسازی استان در اجرای پروژه های نهضت ملی مسکن گفت: امید است فضای خدمت به مردم تداوم یابد.

ارتش فدای ملت

فرمانده ناوگان شمال کشور نیز در این مراسم اذعان کرد: از افتخارات سردار خدمت رسانی به مردم بوده و این پروژه هم در راستای خدمت رسانی به مردم و ملت شهید پرور ایران اسلامی در شهرستان بندر انزلی است.

وی افزود: امید است این پروژه به کیفیت مطلوب در مدت زمان معین به بهره برداری برسد.

امیر ناخدا یکم حمیدرضا سعادت با اشاره به شعار ارتش جمهوری اسلامی مبنی بر ارتش فدای ملت خاطرنشان کرد: ارتش جمهوری اسلامی ایران در تمامی عرصه ها در کمک به مردم پیش قدم بوده است در این پروژه خدمت رسانی نیز همچون گذشته در کنار مردم و مسئولین خواهد بود.