رشت-هویت گیلان:دبیر کل مجمع جهانی اهل بیت (ع) با اشاره به اینکه دشمن امروز جنگ تبلیغاتی را علیه نظام اسلامی و ملت ایران راه انداخته است، تصریح کرد: ما برای این انقلاب پاک‌ترین فرزندان را دادیم و مطمئن هستیم که پرچم این انقلاب به دستان مبارک امام زمان(عج) خواهد رسید.

به گزارش هویت گیلان ؛ آیت‌الله «رضا رمضانی» در مجلس روضه خانگی به مناسبت ایام شهادت حضرت زهرا(س) که در رشت برگزار شد، اظهار کرد: حضرت زهرا(س) شخصیت جامع و کامل در امت اسلامی بود.

دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) با بیان اینکه امروزه بحث خانواده از مسائل مهم است و دشمن در این زمینه نقشه کشیده است، تصریح کرد: نمونه یک خانواده مستحکم را در زندگی حضرت زهرا(س) می‌توانیم مشاهده کنیم.

وی در ادامه به ضرورت برگزاری جلسات روضه خانگی تاکید کرد و افزود: جلسات روضه خانگی در افزایش دانش نسبت به دین، بسیار مفید و مؤثر است.

آیت‌الله رمضانی با بیان اینکه مجالس اهل بیت(ع) ما و جامعه را بیمه می‌کند، خاطرنشان کرد: امروزه دین در عرصه اجتماعی حضور پیدا کرده و ما باید به وظایف فردی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی خود عمل کنیم.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری در ادامه با اشاره به اینکه دشمن امروز جنگ تبلیغاتی را علیه نظام اسلامی و ملت ایران راه انداخته است، تصریح کرد: ما برای این انقلاب پاک‌ترین فرزندان را دادیم و مطمئن هستیم که پرچم این انقلاب به دستان مبارک امام زمان(عج) خواهد رسید.

وی با توصیه به اینکه مجالس روضه خانگی را باید با حضور فرزندان و دعوت از روحانیت به شکل مستمر و جدی برگزار کنیم، اظهار کرد: در این مجالس علاوه بر برگزاری عزاداری، باید مسائل مربوط به خانواده و جنبه‌های تربیتی بیان شود.

آیت‌الله رمضانی با اشاره به اینکه دین را باید از حالت سنتی خارج کرده و به آن جامعیت ببخشیم، تصریح کرد: دو نگاه در حوزه خانواده و زندگی وجود دارد، یکی نگاه الهی و دیگری نگاه مادی است.

دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) افزود: در نگاه الهی، سخت‌ترین مسائل با وجود امکانات کم، حل می‌شود و به سمت جلو حرکت می‌کنیم.

وی در ادامه با اشاره به اینکه بین زندگی ما و زندگی اهل بیت(ع) بسیار فاصله است، گفت: متاسفانه برخی مشکلات حتی در خانواده‌های مذهبی وجود دارد که دلیل آن نگاه‌های نادرست است و باید اصلاح شود.

آیت‌الله رمضانی با بیان اینکه خانواده مستحکم به خانواده‌ای گفته می‌شود که بر مدارا و حُسن خلق تاکید بورزد، تصریح کرد: در خانواده، دعوت به صبر و مهار خشم بسیار اهمیت دارد.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه خانه‌ای که دارای کدورت باشد، تاریک است، تاکید کرد: نباید زمینه‌سازی خشونت را فراهم کرد؛ زن و مرد نباید در مورد مسائلی که یکدیگر به آن حساسیت دارند، صحبت کنند.

وی حاشیه سازی را از دیگر مسائلی دانست که انسان و خانواده‌ها را ذلیل و خار می‌کند و ابراز کرد: خانواده‌ای موفق است که انتظارات از یکدیگر را تعدیل کنند.

آیت‌الله رمضانی با اشاره به اینکه در نظام خانواده باید خشونت را تقبیح کنیم، گفت: نهی از اختلافات خانوادگی نکته دیگری است که باید به آن توجه شود.

دبیرکل مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) در ادامه با بیان اینکه مدافع‌ترین نظام حقوق زن در قرآن است، اذعان کرد: ۳۰۰ آیه در قرآن مربوط به زن بوده و محتوای کامل یک سوره و حتی نام یک سوره از قرآن کریم مربوط به زن است.