رشت-هویت گیلان:با تخلیه مخازن سوخت مازوت نیروگاه شهید بهشتی لوشان، ذخیره سوخت گازوئیل نیروگاه، بیش از 100 درصد افزایش خواهد یافت.

به گزارش هویت گیلان ؛ بهمن داراب زاده مدیر عامل شرکت برق منطقه ای گیلان و ریاست کارگروه انرژی و تامین نیازهای ضروری شورای پدافند غیر عامل استان گیلان گفت: با رایزنی های انجام شده، عملیات اجرایی تخلیه مخازن سوخت مازوت نیروگاه شهید بهشتی لوشان آغاز شد و در حال حاضر تانکرها در حال بارگیری و تخلیه مخازن می باشند.

وی افزود: مخازن ۳۰ میلیون لیتری سوخت مازوت نیروگاه شهید بهشتی لوشان که به دلیل عدم استفاده، سالیان درازی بود که بدون استفاده در مخازن سوخت نیروگاه ذخیره شد بود، با پیگیری های چندین ساله و رایزنی با مقامات کشوری و مسئولین ارشد استانی به نتیجه رسید و این مخازن تخلیه خواهد شد.

داراب زاده گفت: با تخلیه این مخازن، ظرفیت ذخیره سازی سوخت گازوئیل نیروگاه لوشان که ۲۶۰۰۰ لیتر می باشد به ۵۶۰۰۰ افزایش پیدا خواهد کرد. در واقع افزایش ۱۱۵ درصدی مخازن ذخیره سوخت نیروگاه ها را شاهد خواهیم بود.

مدیر عامل شرکت برق منطقه ای گیلان ضمن قدردانی از تلاش های ارزشمند و شبانه روزی «محمد علی ویشکایی» مدیر کل پدافند غیرعامل استانداری گیلان گفت: این اقدام از بعد پدافند غیرعامل، اقتصاد مقاومتی و استفاده بهینه از امکانات و داشته ها، بسیار حیاتی و استراتژیک بوده و با توجه به مسیر یخبندان ارسال سوخت به این نیروگاه، این اقدام در تامین برق مطمئن و پایدار نقش بسزا و حائز اهمیتی را دارد.

وی افزود: این اقدام موثر، حرکتی ارزشمند، افتخاری بزرگ و اثری ماندگار است که برای همیشه در کارنامه فعالیت های کارگروه انرژی و تامین نیازهای ضروری شورای پدافند غیر عامل استان گیلان ثبت خواهد شد.

گفتنی است که نیروگاه ۳۶۰ مگاواتی لوشان در زمینی به مساحت ۵۲ هکتار در شهرستان لوشان واقع است.