رشت-هویت گیلان:رئیس شورای اسلامي شهر رشت با اشاره به مشکلات معیشتی حاکم بر جامعه گفت : به منظور حمایت از پرسنل شهرداری رشت لایحه ای مبنی بر اهدای سید کالای غیر نقد به پرسنل شهرداری رشت در دستور بررسی قرار گرفته است.

به گزارش هویت گیلان به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل شورای رشت، محمد حسین واثق کارگرنیا عصر امروز در شصت و پنجمین جلسه علنی شورا در ساختمان جلسات شورای رشت با اشاره به ارسال یک لایحه یک فوریتی پیرامون خرید پنجاه دستگاه ون اظهار کرد: لایحه ای با این موضوع به شورا ارسال شده است که در آن سهمی به عهده وزارت کشور و سهم دیگر نیز متعلق به شهرداری رشت است که باید پرداخت شود.

وی به پرداخت سبد کالا به پرسنل شهرداری رشت اشاره کرد و گفت: با توجه به تورم حاکم بر جامعه و عدم افزایش متناسب حقوق پرسنل شهرداری رشت ،در راستای حمایت از نیروهای خدوم شهرداری رشت این مهم در دست بررسی است.

ساقط شدن دو دستگاه اتوبوس شهرداری رشت

کارگرنیا با انتقاد از قیچی شدن سقف دو دستگاه اتوبوس توسط سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری رشت تصریح کرد: رئیس سازمان مدعی است که در راستای جذب گردشگر سقف این دو اتوبوس را قیچی کرده که با توجه به مشکلات موجود در حوزه ناوگان حمل و نقل عمومی و کمبود اتوبوس در رشت، این اقدام سازمان مربوطه که منجر به ساقط شدن دو اتوبوس از چرخه فعالیت شده است ،پذیرفتنی نیست

تحقیق و تفحص از عملکرد سازمان حمل و نقل و بار مسافر شهرداری رشت

رئیس شورای رشت با اشاره به اینکه تعدادی از اعضای شورا تقاضای تحقیق و تفحص از عملکرد سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری رشت را مطرح کرده اند گفت: این مهم در اسرع وقت اجرایی می شود و نتایج از طریق رسانه ها به اطلاع مردم رسانده می شود.

بهره مندی از تجهیزات برف روب دیگر شهرهای کشور

عضو شورای اسلامی شهر رشت نیز در این جلسه با اشاره به اینکه موافق اهدای سبد کالای غیر نقد به پرسنل شهرداری هستم اظهار کرد : این اقدام می تواند در طول سال تکرار شود اما شهرداری باید هر مرحله مصوب شورا را داشته باشد.

سید شمس شفیعی با ابراز گلایه از وضعیت تجهیزات برف روب رشت افزود: طبق بررسی های انجام شده ، در صورت بارش برف در شهر به واسطه فرسودگی تجهیزات برف روب مشکلات فراوانی در رشت رقم می خورد و می توانیم از تجهیزات دیگر شهرهای کشور که در طول فصل سرد سال با چنین شرایط جوی مواجه نیستند استفاده کنیم و باید هر چه سریعتر از این بابت مکاتبات لازم انجام شود.

در مورد بیت المال با کسی تعارف نداریم

عضو دیگر شورای رشت نیز در این جلسه با اشاره به اینکه کمیسیون ترافیک شورا در بودجه سال ۱۴۰۱ تلاش کرد تا بودجه خوبی را به منظور اجرای طرح های ترافیکی اختصاص دهد اظهار کرد: اما متاسفانه سازمان حمل و نقل و بار مسافر شهرداری رشت نتوانست پیرامون تحقق بودجه اقدام خاصی انجام دهد.

مسعود عباس نژاد با انتقاد از اینکه سقف دو اتوبوس بدون مصوب شورا قیچی شده است افزود: سقف این دو اتوبوس به بهانه اینکه برای حضور گردشگران قرار است استفاده شود قیچی شده و مدتهاست که بلا استفاده به حال خود رها شده است.

وی با بیان اینکه اتوبوس ها جزو اموال شهرداری هستند گفت: بر اساس کدام مجوز سر اتوبوسی که سرمایه این شهر و عمر فعالیتی آن سه سال است را قیچی کرده اند و موجب تحمیل چنین ضرر و زیانی به شهر شده اند؟؟

عباس نژاد با تاکید به اینکه این اتوبوس ها به واسطه اقدامات انجام شده حتی قابل فروش نیستند افزود: این اتوبوس ها باید به صورت کیلویی فروخته شوند و حتی چون سر اتوبوس ها قیچی شده است، ممکن است در زمان حرکت کنترلش را از دست داده و چپ کند.

وی با اشاره به اینکه اعتباراتی به منظور بهسازی اتوبوس ها به حساب سازمان واریز می شود بیان کرد: متاسفانه مشخص نیست این اعتبارات کجا و چگونه هزینه می شود و هر بار که به رئیس حراست سازمان حمل و نقل ترافیک شهرداری رشت بابت پیگیری این مباحث تماس گرفتم پاسخ قانع کننده ای به من نداده است و شورا زمانی که پای بیت المال در میان باشد با کسی تعارف ندارد .

تحقق ۶۷ درصدی بودجه شهرداری رشت

یوسف یزدانی سرپرست شهرداری رشت نیز عصر امروز با حضور در شصت و پنجمین جلسه علنی شورا در ساختمان جلسات شورای رشت با قدردانی از اعتماد اعضای شورا به منظور حضور در این جایگاه اظهار کرد: طی هشت ماه اخیر مناطق پنجگانه شهرداری و مرکز شهرداری رشت حدود ۸۴۰ میلیارد تومان وصول مطالبات داشته است.

وی با بیان اینکه تا کنون حدود ۶۷ درصد بودجه محقق شده است افزود: با توجه به اینکه بخش اعظمی از درآمدهای شهرداری رشت در اواخر سال محقق می شود ،امیدواریم بتوانیم بخش عظیمی از بودجه سال ۱۴۰۱ را محقق کنیم.

بدهی ۳۶۳ میلیارد تومانی شهرداری رشت

یزدانی به بدهی شهرداری رشت اشاره کرد و گفت : بالغ بر ۳۶۳ میلیارد تومان تا کنون بدهی ثبت دفاتر مالی شهرداری رشت شده است و روز گذشته طی جلسه ای که با حضور مدیران مناطق و روسای سازمان های شهرداری رشت برگزار شد ،گزارشی را از وضعیت شهرداری دریافت کردیم .

سرپرست شهرداری رشت به فصل سرد سال اشاره کرد و گفت : در تلاشیم تا با به روز رسانی تجهیزات و ماشین آلات شهرداری رشت در صورت وقوع سیلاب ها و بارش برف مشکلی در شهر رقم نخورد.

یزدانی با انتقاد از وضعیت ماشین آلات و تجهیزات برف روب در رشت افزود: روز گذشته از این بابت تاکیدات لازم به شهرداری های مناطق و سازمان های مربوطه از جمله هرس درختان و تامین لوازم برف روبی انجام شد.

رینگ ۹۰ متری در دستور کار شهرداری رشت

وی با بیان اینکه پیگیر اتمام پروژه های نیمه تمام در شهر هستیم تصریح کرد: بازگشایی مسیر سعدی به سرگل ،خیابان اقتصاد، رینگ ۹۰ متری و مسیر آیت الله احسانبخش از جمله پروژه های نیمه تمام هستند که در دستور کار قرار دارند.

سرپرست شهرداری رشت به وضعیت لندفیل سراوان اشاره کرد و گفت : در این باره نیز رایزنی هایی انجام شده است و امیدواریم با نگاه ویژه ای که دولت و شورا نسبت به این مهم دارند بتوانیم پس از سالها انتظار این دغدغه را برطرف کنیم.

یزدانی با اشاره به فصل تدوین بودجه سال آینده شهرداری رشت بیان کرد: در تلاشیم تا در زمان مقرر بودجه سال ۱۴۰۲ را به شورا تقدیم کنیم و همچنین برنامه هایی را نیز در راستای تحقق بودجه ۱۴۰۱ و پرداخت مطالبات پیمانکاران و… نیز در دستور کار داریم .

وی با بیان اینکه قرار داد شرکت های رفت و روب و فضای سبز رو به اتمام است تصریح کرد: قصد داریم در زمان انعقاد قرار دادهای آتی حتما بسته های حمایتی بیشتری برای نیروهای شرکتی در نظر گرفته شود و به تمامی مدیران مناطق و روسای سازمان ها تاکید شده است که نهایت همکاری و پاسخگویی را نسبت به منتخبین مردم در شورا داشته باشند تا ان شاا بتوانیم با مشارکت و همدلی شورا و شهرداری شهر رشت در مسیر توسعه و رفع مشکلات با سرعت حرکت کند.

سرپرست شهرداری رشت به اقدامات انجام شده در سطح بازار رشت اشاره کرد و گفت : به پیمانکار مربوطه تاکیدات لازم انجام شده است و با توجه به اینکه بر اساس اعلام هواشناسی از فردا هوای رشت مناسب‌تر می شود ، پیمانکار می تواند نسبت به بتن ریزی و اجرای کف پوش در بازار اقدام کند.

یزدانی با اشاره به اینکه در صورت بارش برف مسئوولیت هر منطقه با شهردار منطقه است بیان کرد: تمام تلاشمان را به کار می گیریم تا ان شاا در صورت بارش برف مشکلی در شهر رقم نخورد.

وی در خاتمه از اعضای شورا تقاضا کرد تا به منظور مشارکت و تعامل بیشتر شورا و شهرداری رشت ،هر هفته در جلسات شورا حضور پیدا کند و اعضای شورا از حضور وی در جلسات هفتگی شورا استقبال کردند.