رشت-هویت گیلان:مانور زلزله و ایمنی با حضور فرماندار رشت، همزمان با سراسر کشور در سطح مدارس شهرستان برگزار شد.

به گزارش هویت گیلان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان رشت، دکتر حمیدرضا امام پناهی در جریان اجرای مانور سراسری زلزله و ایمنی در مدارس و با حضور در دبیرستان پسرانه شاهد کمیل ناحیه یک آموزش و پرورش رشت، با اشاره به برگزاری همزمان این مانور در ۲۰ مدرسه شهرستان، اظهار داشت: حوادث همراه همیشگی و مورد انتظار در زندگی انسان ها بوده و عدم آگاهی نسبت به آنها و آماده نبودن در زمان بروز مخاطرات، موجب افزایش خسارات مالی و جانی خواهد شد.

وی افزود: عملکرد انسان ها در مقاوم سازی اماکن، دریافت آموزش‌های لازم پیش از وقوع و نوع واکنش نیروهای عمل کننده پس از وقوع حوادث، تاثیر بسیار مفیدی در کاهش تلفات و خسارات دارد.‌

امام پناهی با یادآوری زلزله رودبار به عنوان یکی از تاسف‌بار ترین سوانح طبیعی در کشورمان، گفت: با تمرین تکنیک ها و ارتقاء مهارت های امداد و نجات، می توان نسبت به واکنش مناسب دستگاه‌های امدادی و خدمات رسان و همچنین عملکرد صحیح مردم امیدوار بود.

وی ادامه داد: با تلفیق آموزش های تئوری با تمرین های عملی، فرهنگ برخورد با حوادث غیرمترقبه نهادینه خواهد شد.

نماینده عالی دولت در مرکز استان با تاکید بر اهمیت مشارکت دانش آموزان در طرح‌های ارتقاء آمادگی مقابله با بحران ها، خاطرنشان کرد: نگاه الزامی به مبحث آمادگی و آشنایی دانش آموزان با شیوه‌های صحیح حفاظت از خود و اقدامات امدادی در مواقع بحران، در نهایت به خانواده‌ها و کل جامعه تعمیم خواهد یافت.

امام پناهی با تشکر از دستگاه‌های مشارکت کننده در برگزاری این مانور مانند هلال احمر، آموزش و پرورش، آتش نشانی، آب و فاضلاب، گاز و نیروهای انتظامی؛ تمرین و تقسیم اصولی وظایف را از محسنات برگزاری مانور ذکر نمود.

در ادامه از پوستر یازدهمین دوره طرح دادرس(دانش آموز آماده در روزهای سخت) توسط فرماندار رشت رونمایی شد.

مدیران کل بحران و پدافند غیرعامل استانداری، مدیرعامل هلال احمر و جمعی از مدیران و مسئولین شهرستانی، در برگزاری این مانور حضور و مشارکت داشتند.