رشت-هویت گیلان:سرپرست اداره حفاظت محیط زیست رودسرگفت: یک قبضه سلاح شکاری به همراه ٣ قطعه لاشه کبک از سوی محیط بانان این شهرستان، کشف و ضبط شد.

به گزارش هویت گیلان به نقل از روابط عمومی وامور رسانه حفاظت محیط زیست گیلان ، رحمان پور حسین گفت : مامورین زحمتکش یگان حفاظت محیط زیست پاسگاه سرمحیط بانی اشکورات رودسر در پایش و کنترل های شبانه روزی خود درمناطق شکارگاهی، یک شکارچی را در حین شکار در منطقه سرده اشکورات رحیم آباد دستگیر کردند که پس از انجام بازرسی موفق به کشف لاشه ٣ قطعه کبک به همراه یک قبضه اسلحه شکاری به همراه ۱۶ عدد فشنگ از وی شدند.

سرپرست اداره حفاظت محیط زیست رودسر افزود شکارچی متخلف دستگیر و ادوات شکار منجمله اسلحه و خودرو مربوطه ضبط و پس از صورتجلسه و سیر مراحل قانونی تحویل مراجعه قضایی خواهد گردید.

وی مبلغ جریمه هر قطعه کبک شکار شده را سه میلیون ریال اعلام کرد و اظهار داشت: شکارچیان متخلفی که اقدام به شکار کبک می کنند باید جریمه در نظر گرفته شده را به عنوان ضرر و زیان به طبیعت و حیات وحش در وجه محیط زیست بپردازند و از لحاظ جنبه عمومی جرم صورت گرفته نیز قاضی پرونده رای و نظر می‌دهد.

پورحسین افزود: ماموران یگان حفاظت محیط زیست این شهرستان به طور شبانه روز مشغول پایش و رصد در مناطق تحت مدیریت هستند و در صورت مشاهده تخلف مطابق قانون با شکارچیان و صیادان غیرمجاز برخود جدی و قاطع خواهند کرد.