رشت-هویت گیلان:مدیر درمان تامین اجتماعی گیلان از بازسازی اورژانس بیمارستان رسول اکرم (ص) رشت با اعتبار ۳۸ میلیارد تومانی خبر داد و گفت:علاوه بر اضافه شدن ۹۸ تخت به بیمارستان رسول اکرم(ص) ، بخش اورژانس و آنژیو گرافی (پایین بخش اورژانس در طبقه بالا بخش آنژیوگرافی) که بنای هر کدام حدود ۲ تا ۳ هزار مترمربع است احداث و تا سال ۱۴۰۳ اورژانس و بخش آنژیوگرافی افتتاح خواهند شد.

به گزارش هویت گیلان به نقل از خبرنگار لیجار از رشت ؛ دکتر حسین ابراهیمی مدیر درمان تامین اجتماعی گیلان صبح امروز در نشست خبری با رسانه های گروهی استان با بیان اینکه درمان تامین اجتماعی گیلان بصورت رسمی به یک میلیون و ۳۲۰ هزار نفر بیمه شده این سازمان خدمات ارائه می دهد ، اظهار داشت:از آنجایی که استان گیلان استانی توریسم پذیر است و بازنشستگانی از سایر استان ها نیز در این استان حضور دارند بیش از ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از خدمات درمان تامین اجتماعی در استان استفاده می کنند.

وی افزود:بیمارستان رسول اکرم (ص) در شهر رشت تنها بیمارستان ملکی تامین اجتماعی در گیلان است و در بخش درمان مستقیم در ۱۴ مرکز ( یک بیمارستان ، ۲ پلی کلینیک تخصصی ، ۶ درمانگاه تخصصی ، ۴ درمانگاه عمومی ، یک کلینیک مستقل دندان پزشکی ) خدمات درمانی ارائه می شود و در بخش درمان غیر مستقیم نیز ۲۱۸۷ موسسه درمانی طرف قرارداد به بیمه شدگان خدمات درمانی ارائه می دهند.

افتتاح بیمارستان کومله در شهرستان لنگرود

مدیردرمان تامین اجتماعی گیلان خاطرنشان کرد:دومین بیمارستان ملکی تامین اجتماعی در گیلان بیمارستان ۶۴ تختخوابی کومله شهرستان لنگرود در زمینی به وسعت ۲ هکتار با زیربنای حدود ۱۳ هزار مترمربع ساخته شده و در سالجاری راه اندازی و افتتاح می شود.

وی گفت:اقدامات اولیه برای جذب نیروی انسانی از طریق آزمون استخدامی انجام شده و به زودی با آغاز به کار این بیمارستان از اول آذرماه سال جاری مردم شرق گیلان از خدمات درمانی آن بهره مند می شوند.

مدیر درمان تامین اجتماعی گیلان تاکید کرد:با وجود کمبود نیروی انسانی در بخش های مختلف درمان تامین اجتماعی گیلان، همه نیروهایی که جذب درمان تامین اجتماعی استان شده اند و می شوند با ضابطه و بر اساس برگزاری آزمون های استخدامی است.

وی متذکر شد:در جذب نیرو برای بیمارستان کومله شهرستان لنگرود نیز ۴۰ درصد سهمیه بومی لحاظ شده است و تمامی نیروهای انسانی ضابطه مند جذب خواهند شد.

مدیر درمان تامین اجتماعی گیلان کم بودن تعرفه پرداختی به پزشکان متخصص را یکی از دلایل کم بودن انگیزه جذب پزشک در این مجموعه عنوان کرد.

دکتر ابراهیمی با اشاره به فعالیت یک هزار و ۳۰۰ پرسنل در درمان سازمان تامین اجتماعی در استان تصریح کرد:پرسنل با تلاشی جهادگونه مشغول ارائه خدمات به مردم استان هستند اگرچه هنوز کمبودها و نقص هایی در درمان استان وجود دارد ، امید است با تلاش و پیگیری ها رفع شود.

پیگیری و اقدام برای اخذ سند بیمارستان رسول اکرم (ص) رشت

ابراهیمی در تشریح مباحث مربوط به سند بیمارستان رسول اکرم (ص) رشت عنوان کرد:طی سال ۱۳۷۰ محوطه کنونی این بیمارستان به مساحت حدود ۲۲/۱ هکتار خریداری شده است اما پس از بررسی و کارشناسی های صورت گرفته مشخص شد که زمین خریداری شده و تحت اشغال بیمارستان ۱۵ هکتار است پیگیری های لازم در این خصوص صورت گرفته و درمان تامین اجتماعی گیلان همچنان در حال پیگیری و اقدام برای اخذ سند است.

پروژه های افتتاحی

دکتر ابراهیمی ؛ تحویل پروژه و برنامه ریزی جهت افتتاح بیمارستان ۶۴ تختخوابی کومله لنگرود ، راه اندازی آزمایشگاه مولکولی PCR پلی کلینیک تخصصی شماره یک رشت ، راه اندازی داروخانه سرپایی عصر بیمارستان رسول اکرم (ص) ، راه اندازی درمانگاه عصر بیمارستان رسول اکرم (ص) رشت ، راه اندازی شیفت عصر درمانگاه اسالم و لوشان ، راه اندازی تست های هورمونی T۴)، TSH، PSA،VitD) در مراکز درمانی انزلی ، فومن ، تالش ، اسالم ، لنگرود ، رودسر و آستانه را از پروژهای افتتاحی درمان تامین اجتماعی گیلان عنوان کرد.

پروژه های در حال انجام

وی یادآور شد:اجرای عملیات ساختمانی جهت ارتقای هتلینگ بیمارستان رسول اکرم (ص) رشت ، اجرای عملیات ساختمانی در راستای ارتقای سطح بخش NICU ، عملیات ساختمانی لنژری بیمارستان رسول اکرم (ص) ، ارتقای کیفیت سیستم هوا رسان اتاق عمل بیمارستان رسول اکرم(ص) ، انجام بهسازی اتاق عمل بیمارستان رسول اکرم (ص) از پروژه های در حال انجام درمان تامین اجتماعی گیلان است.

وی اذعان داشت:پروژه مجتمع رفاهی در بیمارستان رسول اکرم (ص) نیز در صورت اخذ سند این بیمارستان ، طراحی و ساخته خواهد شد.

مدیر درمان تامین اجتماعی گیلان با تاکید بر تلاش برای افزایش ارقام بودجه جهت اجرای پروژه های عمرانی بیان کرد:پروژه درمانگاهی در بیمارستان رسول اکرم (ص) نیز از پروژه های عمرانی است که کلنگ آن طی سال جاری زده می شود.

دکتر ابراهیمی از بازسازی اورژانس بیمارستان رسول اکرم (ص) رشت با اعتبار ۳۸ میلیارد تومانی خبر داد و افزود:علاوه بر اضافه شدن ۹۸ تخت به بیمارستان رسول اکرم(ص) ، بخش اورژانس و آنژیو گرافی (پایین بخش اورژانس در طبقه بالا بخش آنژیوگرافی) که بنای هر کدام حدود ۲ تا ۳ هزار مترمربع است احداث و تا سال ۱۴۰۳ اورژانس و بخش آنژیوگرافی افتتاح خواهند شد.

وی یادآور شد:ساخت و احداث ساختمان مدیریت درمان تامین اجتماعی گیلان نیز که بودجه آن در سال ۱۴۰۲ تعریف شده و بنای آن ۳۵۰۰ مترمربع و در داخل محوطه بیمارستان رسول اکرم (ص) است.

دکتر ابراهیمی گفت: اخذ مجوز ۹۸ تخت برای بیمارستان رسول اکرم (ص) رشت انجام ولی هنوز ابلاغ نشده است و در سال ۱۴۰۲ بودجه آن تعریف شده است که تحقق این مهم موجب می شود که بیمارستان رسول اکرم تبدیل به بیمارستان فوق تخصصی شده و وضعیت بودجه و امکانات آن نیز تغییر خواهد کرد.

اعتبار اولیه برای بازسازی درمانگاه منجیل ۱۸ میلیارد تومان

وی در تشریح وضعیت درمانگاه منجیل خاطرنشان کرد:کارشناسی ها و اقدامات لازم در خصوص بررسی ایمنی ساختمان و مقاومت آن جهت بازسازی و تجهیز صورت گرفته ، اعتبار اولیه برای بازسازی آن ۱۸ میلیارد تومان است تا پایان سال جاری کلنگ شروع بازسازی درمانگاه عمومی منجیل زده می شود و امید است تا سال ۱۴۰۲ مردم منجیل بتوانند از خدمات این درمانگاه بهره مند شوند.

مدیر درمان تامین اجتماعی گیلان با بیان اینکه بیمارستان امیرالمومنین رشت و بیمارستان شهید بهشتی انزلی بیمارستان ملکی تامین اجتماعی نیستند ، تصریح کرد:این دو بیمارستان طرف قرارداد تامین اجتماعی هستند و بیمه شدگان تامین اجتماعی از صفر تا صد باید بصورت رایگان خدمات درمانی دریافت کنند.

وی از اخذ مجوز درمانگاه فوق تخصصی در شهرستان لاهیجان خبر داد و گفت:با حمایت و پیگیری های دلخوش نماینده مردم شهرستان صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی ، زمین درمانگاه شهرستان صومعه سرا نیز خریداری و کلنگ احداث آن طی سال جاری به زمین زده می شود.

دکتر ابراهیمی ؛ مجوز دو شیفته شدن درمانگاه اسالم ، مجوز افزایش تخت بیمارستان رسول اکرم(ص) از ۲۰۰ به ۳۰۰ تخت ، مجوز احداث درمانگاه در شهرهای خمام ، کوچصفهان ، شفت و پیگیری ساخت درمانگاه شهرهای صومعه سرا ، رضوانشهر و توتکابن ، استاندارد سازی و بازسازی بلوک زایمان بیمارستان رسول اکرم (ص) ، اصلاح ، بهسازی و بروزرسانی تهویه بیمارستان رسول اکرم (ص) با خرید و نصب هوا رسان های هایژنیک ، استاندارد سازی فضای فیزیکی اورژانس بیمارستان حضرت رسول اکرم (ص) رشت ، پروژه احداث بخش جراحی قلب و آنژیوگرافی، پروژه بازسازی درمانگاه های منجیل و فومن ، پروژه ساخت پلی کلینیک لاهیجان ، پروژه ساخت درمانگاه تخصصی و پروژه ساختمان مدیریت درمان در محوطه بیمارستان رسول اکرم (ص) ، پیگیری ساخت پروژه مجتمع اقامتی رفاهی برای بازنشستگان تامین اجتماعی در محوطه بیمارستان رسول اکرم(ص) و … را از مهمترین اقدامات انجام شده طی یکسال گذشته عنوان کرد.

وی در خصوص نسخه نویسی الکترونیکی در بخش درمان تامین اجتماعی استان خاطرنشان کرد:بیش از ۹۵ درصد پزشکان و مراکز طرف قرارداد نسخه الکترونیک ثبت می کنند و طی یکسال گذشته نزدیک به ۹۷۰ میلیارد تومان نسخه الکترونیک پذیرش شد و تا به امروز ۹۱۰ میلیارد تومان رسیدگی و به طرف های قرارداد پرداخت شده است.

سرپرست بیمارستان رسول اکرم (ص) رشت ؛ افزایش ۳۰ درصدی اعمال جراحی طی ۶ ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته

دکتر محمد حسن وکیل زاده سرپرست بیمارستان رسول اکرم(ص) رشت نیز در این نشست با اشاره به خستگی کادر درمان در مقابله با کرونا و اثرات کرونا در روح و جسم آنها ، اظهار داشت:کل کشور تحت تاثیر مشکلات بودجه ای و تحریم ها از جمله کمبود دارو و تجهیزات پزشکی است.

وی ضریب اشغال تقریبی تخت های بیمارستان رسول اکرم طی سال جاری را حدود ۸۰ درصد عنوان کرد که این میزان طی مدت مشابه سال گذشته ۶۰ درصد بوده است.

سرپرست بیمارستان رسول اکرم (ص) رشت از افزایش ردیف تخصیص پزشک خبر داد و گفت:حدود بیش از ۲۰ پزشک به بیمارستان رسول اکرم اضافه شد که جذب آنها بر اساس ایجاد ردیف تخصیص پزشک بوده است.

دکتر وکیل زاده با بیان اینکه در حوزه بستری ها در بیمارستان رسول اکرم (ص) رشت ، انجام اعمال جراحی طی ۶ ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش ۳۰ درصدی داشته است ، خاطرنشان کرد:این اعمال جراحی بدون اینکه در تعداد پرسنل ارتقایی وجود داشته باشد صورت گرفته و در بخش های ارتوپدی، گوش و حلق و بینی و … افزایش عملکرد جراحی اتفاق افتاده است.

وی با اشاره به تعمیرات در اتاق های عمل بیمارستان رسول اکرم(ص) رشت ، تصریح کرد:با وجود استفاده از ۶۰ درصد ظرفیت اتاق های عمل در این بیمارستان ، اعمال جراحی ۳۰ درصد افزایش داشته است.

وی یادآور شد:برای رفاه حال مردم و ارائه خدمات بهتر ، درمانگاه عصر در بخش تخصصی و همچنین داروخانه عصر بیمارستان نیز فعال شده است.

سرپرست بیمارستان رسول اکرم (ص) رشت از مراجعه ۱۲۶ هزار و ۶۸۵ مورد مراجعه به پزشک در بخش سرپایی خبر داد و گفت:رشد مراجعه به پزشکان متخصص نیز ۴۴/۶ دهم درصد بوده است.

وی یادآور شد:تلاش شده ارائه خدمت در بخش هایی که بیشتر مورد نیاز مردم است از جمله ارتوپدی افزایش یابد.

وی همچنین از افزایش بیش از ۶۰ درصدی مراجعه به داروخانه بیمارستان رسول اکرم (ص) خبر داد و گفت:ارائه خدمات به مراجعین بدحال تر اورژانس بیمارستان نیز بیش از ۲۰ درصد افزایش داشته است.

دکتر وکیل زاده یادآورشد:در شیفت های عصر و شب ۳ پزشک عمومی، متخصص داخلی، بیهوشی و … در بیمارستان حضور دارند.

وی گفت:از سال گذشته کلینیک دیابت نیز در بیمارستان رسول اکرم (ص) رشت فعال شده ، متخصص تغذیه و پرستار کنترل بدن فرد دیابتی نیز در این کلینیک حضور دارند.

خرید ۴۰ میلیارد تومان تجهیزات برای بیمارستان رسول اکرم (ص)

سرپرست بیمارستان رسول اکرم (ص) رشت با بیان اینکه طی سال گذشته تاکنون ۴۰ میلیارد تومان تجهیزات برای بیمارستان رسول اکرم (ص) خریداری شده است ، تصریح کرد:خرید برترین و به روزترین سیستم کامل آرتروسکوپی دنیا ، خرید دستگاه امحای زباله با حجم بالا ، خرید دستگاه اکسیژن ساز دوم با حجم ۶۰۰ لیتر ، خرید پیشرفته ترین تجهیزات چشم پزشکی و … از جمله اقدامات خرید بیمارستان رسول اکرم (ص) رشت بوده است‌.

به گفته دکتر وکیل زاده ؛ پزشکان متخصص و فوق تخصص در بیمارستان رسول اکرم (ص) رشت در رشته های قلب و عروق ، داخلی ، عفونی، گوش و حلق و بینی ، جراحی عمومی ، ارتوپدی ، داخلی مغز و اعصاب ، جراحی مغز و اعصاب ، زنان و زایمان ، اطفال ، بیهوشی ، ارولوژی و همچنین فوق تخصص در رشته های گوارش و ریه، جراحی چشم به مراجعین خدمات ارائه می دهند.