رشت-هویت گیلان:نماینده ولی فقیه در گیلان گفت:بخشی از عزتمندی هر جامعه مختص ورزشکارانی است که با اخلاق مداری پرچم کشور را به اهتزاز درمی‌آورند.

به گزارش هویت گیلان به نقل از پایگاه خبری ورزش و جوانان گیلان ، نماینده ولی فقیه در گیلان در دیدار مدیران اداره کل ورزش و جوانان و جمعی از ورزشکاران ، پیشکسوتان عرصه ورزش ، متولیان و دست اندرکاران حوزه ورزش استان ، به مناسبت هفته تربیت بدنی و ورزش ، گفت: ورزشکاران و قهرمانان ورزشی با اخلاق مداری و بهره‌مندی از مرام پهلوانی ، عزت و افتخار برای جامعه به ارمغان می‌آورند.

آیت الله فلاحتی با اشاره به دو خاستگاه مهم ورزش قهرمانی و ورزش همگانی ، افزود : ورزش پدیده‌ای انسانی و مایه سلامت، نشاط و شادابی جامعه است و می‌تواند مهمترین وسیله برای پیشگیری از بسیاری از بیماری‌ها محسوب شود.

وی در ادامه حفظ و ترویج اخلاق مداری و روحیه پهلوانی را نخستین رسم و مرام اهالی ورزش دانست و گفت : ورزشکار و قهرمان با اخلاق و پهلوان می‌تواند برای جامعه به ویژه قشر جوان الگوی تاثیرگذار باشد.

جامعه اخلاق مدار ورزش، مایه عزت مندی و افتخار کشورنماینده ولی فقیه در گیلان توجه به جامعه ورزش و استفاده از نظرات و رهنمود‌های پیشکسوتان و اهل فن این عرصه را از مدیران ورزش و جوانان خواستار شد و خاطرنشان کرد: مدیران ورزشی با تشکیل اتاق اندیشه ورز و نگاه عدالت محور به همه بخش‌های مدیریتی استان می‌توانند برای توسعه ورزش در دو بُعد قهرمانی و همگانی گام‌های مثبتی بردارند.

جهانبخش آرمان ، مدیرکل ورزش و جوانان گیلان نیز در این نشست تلاش برای پیشبرد اهداف عالیه نظام و انقلاب و رضایتمندی مردم را هدفی مهم و ارزشمند برای فعالان و متولیان عرصه ورزش عنوان کرد و گفت: توکل به خداوند و توسل به ائمه اطهار علیهم السلام برای حضور موفق در میادین ورزشی و توجه به ارزش‌های والای اخلاقی و انسانی سرلوحه فعالیت‌های ورزشکاران و قهرمانان کشور است.

در این نشست همچنین چند تن از پیشکسوتان ، فعالان و مدیران ورزش استان با اشاره به مشکلات حوزه فعالیت شان ، نظرات و پیشنهادات خود را برای بهبود بخشیدن این حوزه بیان کردند.