رشت-هویت گیلان:مشترکین گاز طبیعی در گیلان، در 6 ماهه نخست سال جاری 3 میلیارد و 190 میلیون مترمکعب گاز مصرف کرده اند.

به گزارش هویت گیلان به نقل از روابط عمومی گاز گیلان، عیسی جمال نیکویی مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان با اعلام این خبر، گفت: این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود ۴ درصد کاهش یافته است.

وی درخصوص مصرف گاز در بخش خانگی گفت: مشترکین خانگی در بهار و تابستان امسال ۷۶۵ میلیون مترمکعب گاز مصرف کرده‌اند که این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود ۱۲ درصد افزایش داشته است.

جمال نیکویی یکی از علل اصلی افزایش مصرف گاز در حوزه خانگی را جذب بیش از ۴۰ هزار مشترک جدید در یک سال گذشته عنوان کرد و اظهار داشت: مدیریت مصرف گاز توسط خانوارهای گیلانی، موجب انتقال گاز به بخش های تجاری و صنعتی و به تبع آن رونق اقتصادی بیشتر استان خواهد شد.

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان همچنین از مصرف یک میلیارد و ۷۸۱ میلیون مترمکعب گاز در ۶ ماه نخست سال جاری در بخش نیروگاهی استان خبر داد.

وی در ادامه از تحویل۳۷۱ میلیون مترمکعب گاز به بخش صنعتی، ۹۰ میلیون مترمکعب گاز به بخش تجاری و ۱۸۰ میلیون مترمکعب گاز به ایستگاه های CNG استان خبر داد و گفت: مصرف گاز در این بخش ها مجموعاً ۲۵ میلیون مترمکعب افزایش یافته است.

جمال نیکویی در پایان با اشاره به شروع فصل سرد سال از همه مشترکین گاز درخواست کرد تا با مدیریت مصرف گاز، ضمن کاهش هزینه های خانوار، شرایط را برای توزیع پایدار گاز برای تمام نقاط استان فراهم کنند.