رشت-هویت گیلان:درخشش کاروان 5 نفرگیلان در بازیهای همبستگی کشورهای اسلامی با کسب 2 مدال طلا، یک نقره و 2برنز را به مردم و علاقه مندان به ورزش درگیلان تبریک عرض می کنم.

به گزارش هویت گیلان به نقل از پایگاه خبری روابط عمومی ورزش وجوانان گیلان ؛ جهانبخش آرمان با پایان بازیهای همبستگی کشورهای اسلامی در قونیه ترکیه با اشاره به کسب ۱۳۳مدال و عنوان سومی کاروان ایران در بین ۵۳ کشور اسلامی دنیا در ترکیه گفت ؛ ۵مدال رنگارنگ حاصل تلاش کاروان ۵ نفره گیلان دربازیهای کشورهای اسلامی بود.

مدیرکل ورزش و جوانان گیلان با اشاره به درخشش گیلانی ها با کسب ۲مدال طلا ،یک نقره و ۲ برنز گفت ؛ محمدرهبری با کسب مدال طلای تیمی و برنز انفرادی شمشیربازی اسلحه سابر موفق ترین ورزشکار گیلانی در این بازیها بود.

وی افزود؛ علی رمضانی با تیم والیبال مردان ایران مدال طلا و قهرمانی مسابقات والیبال را به دست آورد.

آرمان ، کسب مدال نقره الهه پورصالح با تیم زنان ایران پس از ۵۶ سال را یک افتخار تاریخی دانست و گفت ؛ شیرینی و حلاوت این مدال که توسط بانوان با تعصب ایران اسلامی به دست آمد وقتی صدچندان شد که یک بانوی جوان و با آتیه گیلانی دراین تیم حضور داشت و درخشید.

جهانبخش آرمان با اشاره به حضور ۳ بانو از ۵ نفر گیلانی حاضر در بازیها گفت ؛ اینکه ۶۰درصداز کاروان گیلان را بانوان تشکیل دادند بسیار ارزشمند است و در این میان سارا بهمن یار در کاراته نیز توانست مدال برنز را از آن خود کند.

فائزه رفیعی دیگر شمشیرباز گیلانی هم در بین حریفان قدرتمند خود مقام چهارم تیمی و یازدهم انفرادی را به دست آورد که جای تقدیر و تشکر دارد.

جهانبخش آرمان در پایان افتخار آفرینی فرزندان دیار میرزا کوچک جنگی در بازیهای همبستگی کشورهای اسلامی را به کاروان گیلان و خانواده هایشان، مردم و مسئولین گیلان تبریک گفت و ابراز امیدواری کرد که گیلانی ها بتوانند در بازیهای آسیایی و المپیک آینده درخشش بیش از پیش داشته باشند.

علی افتخاری از گیلان نیز به عنوان معاون کاروان ایران در بازیهای همبستگی کشورهای اسلامی حضور فعال و موثری داشت.