رشت-هویت گیلان:استاندار گیلان با تاکید بر اقدام جهادی مسئولان ستاد اربعین استان برای رفع مشکلات از مهلت چند روزه مسئولان برای ایجاد زیرساخت ها برای پذیرایی از زائران اربعین در مرز آستارا خبر داد.

به گزارش هویت گیلان به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان گیلان؛دکتر اسدالله عباسی استاندار گیلان عصر روز شنبه در جلسه ستاد اربعین استان گیلان در سالن الغدیر استانداری با بیان اینکه مراسم اربعین از بزرگترین مراسم مذهبی مسلمانان است، اظهار کرد: حضور گسترده افراد با مذاهب مختلف در مراسم اربعین نشانه گرایش مردم دنیا به دین و علاقمندی آنان به مسیر الهی است.

استاندار گیلان با اشاره به تلاش دشمنان برای کمرنگ کردن شور حسینی بین مردم گفت: با وجود تمامی مشکلات و بیماری‌ها، مردم همچنان حضور پررنگ و معناداری در مراسم مذهبی دارند و مسئولان نیز موظف هستند که با رفع مشکلات، شرایط حضور مردم در اربعین را تسهیل کنند.

وی با تاکید بر عملکرد جهادی مسئولان ستاد اربعین استان برای رفع مشکلات تصریح کرد: مهلت چند روزه به مسئولان می‌دهم تا در مرز آستارا آماده استقبال از زائران اربعین حسینی باشند و زیرساخت‌ها را فراهم کنند.

عباسی با بیان اینکه تمهیدات در خصوص میزان آرد مورد نیاز برای جمعیت زائران اربعین حسینی دیده شود، بیان کرد: نانوایی‌هایی در شهرستان‌ها برای خدمات دهی به زائران اربعین مشخص شود و ساعت کار آنها افزایش یابد.

استاندار گیلان با اشاره به اینکه سهمیه نانوایی‌هایی که خدمات گسترده‌ای به مردم می‌دهند اما به دلیل کمبود آرد زود تعطیل می‌شوند افزایش یابد، افزود: محدودیتی در اختصاص آرد به نانوایی‌ها وجود ندارد اما باید از حیف و میل شدن آرد جلوگیری کرد.

در این نشست سیاوش غلامی رئیس کارگروه امداد و نجات ویژه اربعین گزارشی را از روند فعالیت هلال احمر در اربعین سال های اخیر و همچنین از ظرفیت های این جمعیت ارائه کرد، همچنین مقرر شد جمعیت هلال احمر در تهیه دارو، کمک به مواکب، ساماندهی امدادگران و نجاتگران در شعب، پست و پایگاه های امداد و نجات به همراه لجستیک لازم در اربعین سال جاری همکاری نماید.