رشت-هویت گیلان:مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان گیلان از افزایش پوشش کالاهای پرمصرف تخصیصی ویژه ماه محرم و صفر خبر داد و گفت: برای مصرف توزیع این دو ماه بیش از ۱۰۰۰ تن گوشت به استان گیلان تخصیص یافته است.

به گزارش هویت گیلان به نقل از روابط عمومی اداره کل صمت گیلان، تیمور پورحیدری در کارگروه تنظیم بازار استان که در محل استانداری گیلان با حضور اعضاء کارگروه مذکور و فرمانداران ۱۷ شهرستان برگزار گردید اظهار داشت: سهمیه ای برای مصارف هیآت مذهبی و افزایش سطح پوشش کالاهای پرمصرف در محصولات شکر، گوشت منجمد قرمز و سفید و برنج تخصیص یافته است.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت گیلان تامین کالاهای اساسی را مهم و حائز اهمیت دانست و تاکید کرد: تعامل و همراهی اعضای کارگروه هم در بخش تامین و هم در بخش نظارت می تواند از هرگونه بی نظمی و اخلال در بازار به شدت جلوگیری کند.

دبیر کارگروه تنظیم بازار استان گیلان تخصیص بیش از یک هزار و ۵۰۰ تن برنج خارجی را برنامه دیگر این ماه برشمرد و گفت: بر اساس برنامه اعلام شده؛ علاوه بر گوشت منجمد قرمز و سفید و برنج خارجی بیش از ۹۰۹ تن شکر نیز جهت مصارف مختلف غذایی در استان تخصیص یافته است که بر اساس حواله های سازمان تبلیغات در اختیار مباشرین ذیصلاح توسط سازمان جهاد کشاورزی قرار می گیرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به نظارت های انجام شده در حوزه بازار پرداخت و گفت: در چهار ماه نخست، غیر از حوزه قاچاق بیش از ۴۲ هزار بازرسی در سطح عرضه انواع کالا در استان انجام شده است که منجر به کشف بالغ بر ۵۰۰۰ تخلف و جریمه ۲ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومانی متخلفان در این مدت گردیده است که این مبلغ جریمه در این مدت کوتاه؛ مبین برخورد قاطع این اداره کل با متخلفین است.