شفت-هویت گیلان:رئیس هیات امنای بقعه متبرکه بابا رکاب شهرستان شفت گفت:انجام پروژه های عمرانی بقعه بابا رکاب نیازمند همت ویژه خیرین است.

شهرستان شفت یکی از شهرستان های زیبا و سرسبز در استان گیلان است که به دلیل‌ دارا بودن جاذبه های توریستی هرساله پذیرای گردشگران زیادی از استان و سراسر کشور می باشد. این شهرستان علاوه بر مناطق زیبا و بکر طبیعی دارای بقاع متبرکه زیادی است که این‌ بقاع در جذب گردشگر و تقویت چرخه اقتصادی منطقه نقش مهمی دارند. بقعه متبرکه بابارکاب واقع در روستای بابارکاب در ۲۵ کیلومتری شهرستان شفت و ۵ کیلومتری امامزاده ابراهیم (ع) قرار دارد که هرساله پذیرای گردشگران زیادی از استان و کشور است.

فریدون محمدپور رئیس هیات امنای بقعه متبرکه بابا رکاب شهرستان شفت در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری هویت گیلان، ضمن عرض تسلیت به مناسبت ماه محرم ، ماه خون و عزای سالار شهیدان امام حسین (ع) و ۷۲ تن از یارانش اظهار داشت:طبق روال هرساله در ایام محرم ، عزاداری دهه محرم و همچنین مراسم تاسوعا و عاشورا در بقعه متبرکه بابا رکاب با حضور عزاداران حسینی برگزار می شود.

وی افزود:به پاس قیام امام حسین (ع) علیه حکومت ظلم ، نماز ظهر عاشورا نیز در این بقعه متبرکه با حضور عزاداران حسینی برگزار می شود.

رئیس هیات امنای بقعه متبرکه بابا رکاب با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری در خصوص تبدیل بقاع متبرکه به قطب فرهنگی خاطرنشان کرد: برنامه های فرهنگی شامل طرح آرامش بهاری در ایام عید ، برنامه های قرآنی و دیگر برنامه های فرهنگی ویژه که از سوی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور ابلاغ گردیده با تلاش هیئت امناء در راستای تبدیل بقاع به قطب فرهنگی اجرایی شده است تا منویات مقام معظم رهبری مدظله العالی در این زمینه برآورده شود.

محمدپور در خصوص اجرای پروژه های عمرانی در بقعه بابا رکاب تصریح کرد:اجرای پروژه هایی شامل تعویض سربندی، تعمیرات سرویس بهداشتی و دیوارگذاری برای حفاظت از سپتینگ بقعه مذکور نیازمند بودجه عمرانی است و از خیرین دعوت می شود در انجام این پروژه هیأت امنای بقعه را یاری کنند.

وی یادآور شد: با توجه به اینکه زائران بی شماری هر ساله به ویژه در فصول بهار و تابستان از سراسر کشور برای زیارت به بقعه مذکور مشرف می شوند با فراهم نمودن امکانات رفاهی بیشتر برای زائران با افزایش حضور زائران در بقاع شاهد رونق اقتصادی در منطقه خواهیم بود که در چرخه اقتصادی ساکنان این منطقه تاثیرگذار است.

رئیس هیات امنا بقعه بابا رکاب خاطرنشان کرد: برنامه های فرهنـگی و قرآنی که هر سـاله با توجه به مناسبـت های ویژه سال در بقعه بابا رکاب برگزار می شود موجبات تبلیغ ارزشهای دینی و اسلامی و به تبع آن اثرگذاری در زندگی و تربیت اسلامی را فراهم می کند.

وی یادآورشد:پروژهایی شامل گچ کاری سقف ساختمان بقعه ، سنگ کاری صحن و کف داخل بقعه ، رنگ آمیزی دیوارهای داخل بقعه ، تعمیرات سیستم برق بقعه ، نصب ۶ دوربین مداربسته در داخل واطراف بقعه طی چند سال اخیر با کمک نذورات ضریح و کمک های مردمی حاصل از فروش قبض با همکاری دیگر اعضا محترم هیات امنا بقعه و همچنین همکاری و نظارت اداره کل اوقاف و امور خیریه استان گیلان و همکاری اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان شفت از اقدامات صورت گرفته در بقعه بابا رکاب است که جا دارد از همه بزرگوارانی که کمک کردند تشکر کنم.

رئیس هیات امنا بقعه متبرکه بابا رکاب انجام پروژه های عمرانی در این بقعه را نیازمند همت خیرین دانست و گفت :خیرین محترم می توانند نذورات خود را به شماره کارت بخش عمرانی بقعه بابا رکاب ۶۰۳۷۹۹۷۸۷۰۹۳۶۰۳۷ واریز کنند و یا با مراجعه حضوری قبض دریافت کنند.