رشت-هویت گیلان:مدیرکل صنعت، معدن و تجارت گیلان در جلسه کمیسیون نظارت بر سازمانهای صنفی مرکز استان گفت: نظارت بر تامین و توزیع اقلام و کالاهای پرمصرف در ماه محرم تشدید گردد.

به گزارش هویت گیلان به نقل از روابط عمومی اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان گیلان؛ تیمور پورحیدری در جلسه کمیسیون نظارت بر سازمانهای صنفی که در محل سالن جلسات این اداره کل برگزار شد اظهار داشت: با توجه به اینکه مراسم های سوگواری در ایام ماه محرم امسال پررنگ‌تر از دوسال کرونایی قبل برگزار خواهد شد لذا تامین اقلام مورد نیاز و کالاهای پرمصرف ضروری است.

مدیرکل صمت استان با بیان اینکه با همکاری جهاد کشاورزی و بسیج اصناف تمهیدات لازم جهت فضاسازی متناسب با ایام محرم در بازار اتخاذ گردد تاکید کرد: آذین‌بندی بازار و فضای کسب و کار به نحوی شایسته با رعایت شئونات در دستور کار قرار گیرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود از تغییر نرخ فاقد آنالیز برخی از اتحادیه ها گلایه نمود و هشدار داد: هرگونه افزایش نرخ در گروه‌های یک و دو اقلام کالایی و خدمات صنفی منوط به اخذ مصوبه از کمیسیون نظارت پس از تصویب در کمیته فرعی می باشد و در غیر اینصورت با اتحادیه خاطی بدون اغماض برخورد خواهد شد.

دکتر پورحیدری پویایی بیشتر اتاق‌های اصناف شهرستان های گیلان را خواستار شد و تصریح کرد: هیئت رئیسه اتاق‌های اصناف موظف به حضور مستمر قانونی خود در محل اتاق جهت ساماندهی مشکلات و خدمات رسانی به صنوف تحت مدیریت هستند در حالی که گزارشات واصله نظارت های نامحسوس بیانگر این موضوع نیست و با ترک فعل آنها بدون اغماض برخورد خواهد شد.

رئیس کمیسیون نظارت استان گیلان با بیان اینکه حسب قانون، نظارت و خدمات دهی به صنوف و بازاریان برعهده اتاقهای اصناف و اتحادیه ها گذاشته شده است افزود: تحول و تکاپو در اتاق‌ اصناف شهرستان‌های گیلان مورد انتظار است و همراهی در برگزاری درست انتخابات صنفی با هوشیاری کامل در چارچوب قوانین صنفی قطعاً مدنظر قرار گیرد.