رشت-هویت گیلان:مدیرکل صمت گیلان در حاشیه بازدید از دو واحد شاخص صنعتی در بندر انزلی گفت: ویژگی های زیر ساختی بندر انزلی می‌تواند مزیت های مطلوب رقابتی را در عرصه تولید و تجارت ایفا نماید.

به گزارش هویت گیلان به نقل از روابط عمومی اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان گیلان؛ تیمور پورحیدری در حاشیه بازدید از دو شرکت صنعتی تولید انواع اگزوز خودرو و شرکت چاپ و بسته بندی اظهار داشت: تولیدات زنجیره صنایع مادر؛ ارزش افزوده مناسبی را در چرخه تولید و کارآفرینی ایجاد می نماید که این مزیت هم در تولید قطعات خودرو و نیز در بسته بندی مناسب بازار پسند محصولات صنعتی آشکار است.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان گیلان تلفیق تولید و تجارت در بندر انزلی را محرز دانست و افزود: تکاپوی تولید و دسترسی به زیرساخت های تجاری مطلوب به ویژه صادراتی در شهرستان انزلی مهیا است.

وی به فعالیت بیش از ۲۰۰ شرکت صنعتی در بندر و منطقه آزاد انزلی اشاره کرد و گفت: جانمایی لازم جهت استقرار شرکت های دانش بنیان با هدف تولید صادرات محور انجام شده و در صدور مجوزهای صنعتی به این استراتژی عمل خواهد شد.

گفتنی است؛ صبح امروز از شرکت اگزوز سازی امید گیلان؛ تولید کننده انواع اگزوز خودرو های داخلی و خارجی و همچنین از شرکت چاپ و بسته بندی گیلتا در مسیر سنگاچین انزلی بازدید به عمل آمد.