رشت-هویت گیلان:شکاف بین اجرا و علم در ورزش را باید با تعامل و هم‌ اندیشی برطرف کرد.

به گزارش هویت گیلان به نقل از پایگاه خبری ورزش و جوانان گیلان ، دکتر نیک بخش در نشست شورای مطالعات و پژوهش‌های راهبردی گیلان در رشت گفت : سعی داریم با تعامل و هم‌اندیشی بین وزارت و دانشگاهیان ، شکاف بین اجرا و علم در ورزش را کاهش دهیم .

رئیس مرکز مطالعات و پژوهش‌های راهبردی وزارت ورزش گفت : نقشه راه باید بیانیه گام دوم انقلاب باشد که اولین توصیه رهبری در این بیانیه جذاب ، توجه ویژه و بنیادین به تحقیق و پژوهش است .

وی افزود : یکی از اولویت ها این است که پژوهشها به صورت کاربردی و ساده نگارش شود تا مدیران در حوزه اجرایی بتوانند مفهوم آن را دریابند و عملیاتی کنند.

دکتر نیک بخش گفت : بر اساس هماهنگی با معاونت پژوهشی دانشگاه علوم پزشکی گیلان قرار است دستورالعمل های پژوهشی ساده و عامه فهمی در حوزه های سلامت و ورزش همگانی و دوپینگ و دیگر موضوعات تولید شود تا مردم و ورزشکاران و مربیان بتوانند بهره مند شود .

نشست شورای مطالعات و پژوهش‌های راهبردی گیلان با حضور رئیس مرکز مطالعات و پژوهش‌های راهبردی وزارت ورزش و جوانان ، مدیرکل ورزش و جوانان گیلان ، اعضای شورای پژوهش اداره کل ورزش و جوانان استان گیلان و معاونین پژوهشی دانشگاه های گیلان در رشت برگزار شد.