رشت-هویت گیلان:تعداد بازنشستگان تامین اجتماعی گیلان در فروردین ماه سالجاری با 895 نفر افزایش به یکصد و پنج هزار و صد و هفتاد و نه نفر رسید .

به گزارش هویت گیلان به نقل از روابط عمومی اداره کل تامین اجتماعی استان گیلان ، علی حسین نژاد مدیرکل تامین اجتماعی گیلان با اشاره به اینکه در یکماهه فروردین امسال بیش از ۱۱۰۰ نفر به مستمری بگیران تحت پوشش در سطح استان افزوده گردیده است اظهار داشت : تعداد بازنشستگان در اولین ماه سالجاری با ۸۹۵ نفر افزایش از ۱۰۴۲۸۴ نفر به ۱۰۵۱۷۹ نفر رسیده است . 

وی افزود : در همین مدت تعداد پرونده های فوتی نیز از ۴۰۱۳۱ فقره به ۴۰۲۶۰ مورد افزایش یافته که با توجه به وجود دو یا سه نفر بازمانده در برخی پرونده ها ، در مجموع تعداد مستمری بگیران در یکماهه فروردین ۱۱۰۶ نفر رشد داشته است . 

مدیرکل تامین اجتماعی گیلان با بیان اینکه در سال ۱۴۰۰ نیز به طور متوسط ماهانه هزار نفر به مستمری بگیران استان ملحق شده اند اذعان داشت : تعهدات بلندمدت در قالب انواع مستمری ها بزرگترین گروه تعهداتی تامین اجتماعی از حیث ریالی محسوب می گردد و در این بین رشد روزافزون جامعه تعهدگیرندگان با توجه به قوانین متعدد برای بازنشستگی با توجه به قدمت سازمان امری طبیعی است ولی آنچه که این مهم را به یک موضوع حساس تبدیل می نماید روند رشد غیرعادی و پیشی گرفتن نسبت خروجی ها به ورودی ها است که به ویژه در نسبت های پشتیبانی به عنوان شاخصی برجسته در صندوق های بیمه ای آثار آن نمایان گردیده و به مرور سبب عمیق شدن شکاف بین منابع درآمدی و مصارف تعهداتی می گردد . 

خاطر نشان میسازد تامین اجتماعی گیلان در سال ۱۴۰۰ در بخش بیمه ای حدود ۸۰۰۰ میلیارد تومان به جامعه هدف خود تعهدات ارائه داده است که بیش از ۷۵۰۰ میلیارد تومان آن بابت پرداخت مستمری ها بوده است .