رشت-هویت گیلان:فرمانده انتظامی شهرستان لنگرود از کشف 586 عدد روغن موتور خودرو قاچاق از يك انبار به ارزش 8 میلیارد ریال خبر داد.

به گزارش هویت گیلان ؛ سرهنگ “حمیدرضا سرخوش‌پور” ، پدیده قاچاق و هرگونه فعالیت‌ اقتصادی غیرقانونی را موجب اخلال در نظام اقتصادی کشور عنوان کرد و اظهار داشت: قاچاق و فعالیت اقتصادی غیرقانونی باعث اخلال در عرضه تولیدات داخلی، تعطیلی کارخانه‌ها و افزایش بیکاری می‌شود.

وی در ادامه گفت: ماموران پلیس آگاهی با اقدامات همه جانبه از وجود روغن موتور خودرو قاچاق داخل انباری در یکی از نقاط حاشیه‌ای شهر لنگرود مطلع شده و بررسی موضوع را در دستور کار قرار دادند.

فرمانده انتظامی شهرستان لنگرود با بیان اینکه پلیس پس از هماهنگی قضائی به محل مورد نظر اعزام و در بازرسی از این مکان، ۵۸۶ عدد روغن موتور و گیربکس خارجی قاچاق را کشف کرد و افزود: کارشناسان ارزش این کشفیات را ۸ میلیارد ریال برآورد کردند.

این مقام انتظامی بیان داشت: در این رابطه متهم ۴۷ ساله با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به اداره تعزیرات حکومتی معرفی شد.

سرهنگ سرخوش‌پور در پایان با تاکید بر اینکه مبارزه با قاچاق کالا و ارز از اولویت‌های اصلی مجموعه انتظامی است و پلیس با قاطعیت با هرگونه قانون‌شکنی و اخلال در بازار برخورد می‌کند از مردم خواست در صورت اطلاع از قاچاق و احتکار کالا یا هرگونه فعالیت مخل نظام اقتصادی، مراتب را از طریق سامانه ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.