رشت-هویت گیلان:به مناسبت 30 اردیبهشت ماه روز ملی جمعیت ، تامین اجتماعی گیلان با حضور جمعی از کارکنان و خانواده های آنها ویژه برنامه ای مناسبتی برگزار و در آن ضمن تبیین مباحثی با محور اخلاق و تحکیم خانواده ، از همکاران دارای سه فرزند به بالا تجلیل نمود .

به گزارش هویت گیلان نقل از روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل تامین اجتماعی استان گیلان ، علی حسین نژاد در این آئین با تبریک سالروز آزادسازی خرمشهر و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان ، مقوله جمعیت را از شاخص های توسعه برشمرده و اظهار داشت : نیروی انسانی مهمترین رکن برای هر سازمان و کشور است و در این بین نیروی جوان و کارآمد از ثروتهای مهم و اصلی هر جامعه تلقی شده و با هیچ یک از منابع و ثروتهای طبیعی و … قابل مقایسه نیست .

وی با بیان اینکه گیلان در زمره سالمندترین استانهای کشور است افزود : از حیث جمعیت و نرخ رشد نیز با کمترین ارقام مواجه بوده و در رده انتهایی قرار داریم .

مدیرکل تامین اجتماعی گیلان در این برنامه با اشاره به برخی مشکلات اثرگذار در کاهش رشد جمعیت ، مسائل اقتصادی و بالارفتن سن ازدواج و افزایش نرخ طلاق را از عوامل موثر در این بخش برشمرده و با تبیین برخی اقدامات شاخص از جمله ابلاغ سیاست های کلان در حوزه جمعیت توسط مقام معظم رهبری و همچنین پوشش هزینه های ناباروری زوجها ، این حرکتها را گامهایی برای قرار گرفتن در مسیر رشد مناسب و طبیعی جمعیتی قلمداد نمود .

علی حسین نژاد در ادامه با تاکید بر روایات و احادیث مبنی بر جایگاه خانواده و اصالت آن ، به توصیه های کارشناسی در زمینه اجتناب از تک فرزندی به عنوان یکی از تهدیدهای موجود در خانواده های امروزی اشاره نموده و تشویق جوانان و کاهش نگرانی ها برای اطمینان از آینده بهتر را راهکاری برای بهبود این شاخص برشمرد .

در این برنامه سخنرانان با طرح مباحثی به تشریح نقش اخلاق و لزوم تحکیم خانواده و آثار آن در انسجام و روابط اجتماعی پرداخته و در پایان تعدادی از کارکنان دارای سه و چهار فرزند مورد تجلیل قرار گرفتند .