رشت-هویت گیلان:با گازرسانی به 54 روستای کوهستانی و صعب العبور گیلان در سال جاری، زمینه رونق بیش از پیش کسب و کارهای محلی و اشتغال جوانان فراهم خواهد شد.

به گزارش هویت گیلان نقل از روابط عمومی گاز گیلان، عیسی جمال نیکویی مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان با اعلام این خبر اظهار داشت: برای برخورداری این روستاها بیش از ۲۵۰ کیلومتر شبکه توزیع و خط تغذیه اجرا می شود و با تکمیل این طرح ها، بیش از ۳ هزار و ۳۰۰ خانوار روستایی به جمع مشترکین گاز طبیعی خواهند پیوست.

مدیرعامل گاز گیلان با اشاره به اینکه هم اکنون همه شهرها و ۲ هزار و ۹۴ روستای استان گیلان برخوردار از گاز طبیعی می باشند، گفت: علاوه بر طرح گازدار شدن ۵۴ روستا، برنامه گازرسانی به ۸۱ روستای صعب العبور در شهرستان های رودسر و سیاهکل نیز در دستور کار بوده که هم اکنون برنامه ریزی های لازم برای اخذ پیمان این پروژه در حال انجام است.

وی با بیان اینکه گاز به عنوان موتور محرک تولید می تواند نقشی اثرگذار درجهت تحقق شعار سال “تولید، دانش بنیان، اشتغال آفرین” ایفا نماید. بیان کرد: این شرکت همچنین طرح گازرسانی به ۹۵ صنعت با حجم جایگزینی سوخت ۴۰ هزار مترمکعب بر ساعت را در دستور کار خود دارد.

جمال نیکویی با اعلام این خبر افزود: با برخورداری این صنایع از گاز طبیعی، مجموع صنایع گازدار استان به حدود ۶ هزار و ۳۰۰ مشترک خواهد رسید که این مهم نشان از توجه ویژه شرکت گاز به امر تولید و اشتغال دارد.

مدیرعامل گاز گیلان همچنین از برنامه ویژه این شرکت برای پشتیبانی از طرح های پژوهشی در حوزه گاز با هدف تحقق شعار سال ۱۴۰۱ خبر داد و گفت: این شرکت همواره نگاه مناسبی به اختراعات و تولیدات مهندسان داخلی داشته است چراکه حمایت از این تولیدات موجب افزایش ضریب ایمنی در تاسیسات، قطع وابستگی به بیگانگان و صرف جویی اقتصادی خواهد شد.

وی در همین راستا افزود: در سال های گذشته نیز مهندسان شرکت گاز استان گیلان توانستند دستگاه انتقال ماده بودارکننده گاز از بشکه ها به داخل مخزن اودررایزر (اودرانت لودر) را به صورت کاملاً بومی با فناوری نوین و دانش بنیان، طراحی و تولید نمایند که هم اکنون این دستگاه در مراحل پایانی برای تولید انبوه قرار دارد.

جمال نیکویی در خاتمه هدف شرکت گاز استان گیلان را تحویل امن و پایدار گاز طبیعی به مشترکین گاز طبیعی عنوان کرد و گفت: این شرکت هم اکنون به پایان عملیات توسعه گازرسانی نزدیک شده است و تمام تلاش خود را برای افزایش سطح کیفی خدمات با استفاده از دانش نوین و بومی با هدف افزایش رضایتمندی مردم و مشترکین به کار بسته است.