رشت-هویت گیلان:رییس سازمان بسیج رسانه گیلان از برگزاری نخستین جشنواره رسانه ای کشوری با عنوان حریم رسالت ویژه بانوان خبرنگار خبر داد.

به گزارش هویت گیلان از رشت ؛ سرهنگ مهدی پارسا رییس سازمان بسیج رسانه گیلان ظهر امروز در نشست خبری با رسانه های گروهی استان در خصوص برگزاری جشنواره رسانه ای کشوری ویژه بانوان خبرنگار اظهار داشت:با توجه به اهمیت و نقش بانوان در حوزه رسانه ، جشنواره حریم رسالت ویژه بانوان خبرنگار برگزار می شود.

وی با بیان اینکه حدود ۶۰ درصد جامعه رسانه ای را در استان بانوان تشکیل می دهند ، افزود:بانوان خبرنگار نقش مهم و بسزایی در جریان سازی خبری و آگاهی افکار عمومی دارند.

رییس سازمان بسیج رسانه گیلان خاطرنشان کرد:با توجه به ظرافت و دقت نظری که بانوان خبرنگار در انجام کار رسانه ای دارند منشا تحولات خوبی در استان هستند.

وی با اشاره به اینکه جشنواره حریم رسالت در ۶ محور برگزار می شود ، تصریح کرد:هویت بخشی بانوان و ارتقای روحیه خودباوری ، نقش زنان در فرهنگ ایثار ، مقاومت و شهادت ، زنان ، اشتغالزایی ، کارآفرینی و دانش بنیان ، نقش حجاب و عفاف در کاهش آسیب های اجتماعی ، جوانی جمعیت راهکارها و پیشنهادات و همچنین خانواده و کرونا از محورهای برگزاری این جشنواره می باشند.

پارسا یادآورشد:این جشنواره در قالب های تیتر ، خبر ، گزارش ، یادداشت ، عکس و فیلم برگزار می شود و بانوان خبرنگار می توانند آثار خود را از اول فروردین ۱۴۰۰ تا ۱۵ خرداد ۱۴۰۱ به دبیرخانه جشنواره از طریق آدرس ایمیل Harimeh. Resalat @yahoo. com و یا به شماره واتس آپ ۰۹۰۵۸۱۲۵۲۵۴ارسال نمایند.

وی گفت:مراسم اختتامیه جشنواره حریم رسالت نیز در تیرماه سالجاری به مناسبت هفته حجاب و عفاف برگزار می شود و قرار است دبیرخانه دائمی این جشنواره در استان راه اندازی شود.

رییس سازمان بسیج رسانه گیلان عنوان کرد:بانوان خبرنگار از همه جای کشور می توانند آثار خود را برای جشنواره حریم رسالت ارسال کنند.

پارسا با تاکید بر نقش مهم بانوان در رفع مشکلات جامعه اظهار داشت:نقشی که بانوان در رفع مشکلات جامعه دارند مهم و تاثیر گذار است .

وی همچنین با اشاره به نقش تاثیرگذار و بسزای بانوان در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت که نشات گرفته از فرهنگ عاشورا است ، خاطرنشان کرد:تاثیرگذاری حضور بانوان در دوران دفاع مقدس همانند گنجی ارزشمند است و انتظار می رود بانوان خبرنگار این حماسه آفرینی های زنان را باقلم شیوای خود به تصویر کشند.

وی در خصوص فعالیت بانوان در عرصه های مختلف اجتماعی و نقش آنها در رشد و تقویت چرخه اقتصادی کشور تصریح کرد:حوزه دانش بنیان نیز که در راستای تحقق شعار رهبر معظم انقلاب و درآمدزا می باشد باید مورد توجه قرار ویژه قرار گیرد‌.

رییس سازمان بسیج رسانه گیلان با اشاره به نقش مهم حجاب و عفاف در کاهش آسیب های اجتماعی یادآور شد:همه اقشار از جمله بانوان می توانند با مهم شمردن ، اجرایی و عملیاتی کردن حجاب و عفاف نقش موثری در کاهش آسیب های اجتماعی داشته باشند.

وی با تاکید بر ارائه راهکارها و طرح هایی از سوی بانوان خبرنگار در راستای جوانی جمعیت اذعان داشت:استان گیلان به لحاظ جمعیتی از پیرترین استان های کشور است که بانوان خبرنگاران در حوزه فرهنگ سازی ، مطالبه گری ، اطلاع رسانی و آگاه سازی جامعه و همچنین ارایه طرح ها و راهکارهایی برای جوانی جمعیت می توانند نقش مهمی ایفا نمایند.

وی ضمن تشکر از تلاش ها و زحمات خبرنگاران در دوران شیوع ویروس منحوس کرونا و آگاه سازی مردم در این راستا خاطرنشان کرد:انتشار اخبار تولیدی و پرمحتوا می تواند راهکاری برای شناسایی و گامی جهت رفع مشکلات باشد.

رییس سازمان بسیج رسانه گیلان در خصوص اهمیت رسانه های محلی تصریح کرد:میبایست شبکه سازی و جبهه سازی از رسانه های محلی استان جهت حرکت در راستای حفظ منافع انقلاب صورت گیرد.

پارسا با تاکید بر افزایش سواد رسانه ای و اهمیت آن متذکر شد:علاوه بر خبرنگاران ، اقشار مختلف جامعه نیز میبایست تحت آموزش سواد رسانه ای قرار گیرند.

وی گفت:با توجه به تاکیدات رهبر معظم انقلاب در حوزه جهاد تبیین و اینکه دشمن کوچکترین نقص از نظام را برجسته می کند ، انتظار می رود رسانه ها دستاوردهای نظام و خیرات و برکات آن را در جامعه تبیین کنند.

رییس سازمان بسیج رسانه گیلان با بیان اینکه سپاه و بسیج نقش بسزایی در تزریق واکسن کرونا در استان داشتند ، اظهار داشت:همین تلاش ها موجب شد گیلان رتبه اول تزریق واکسیناسیون را در کشور به دست آورد.

وی خاطرنشان کرد:پیگیری و رفع مشکلات خبرنگاران نیازمند رتبه بندی آنان است.

  • نویسنده : رشت-هویت گیلان:سمانه عادلی راجیری