رشت-هویت گیلان:شورا یک اصل اعتقادی و برگرفته از آموزه های دینی و نشانه تمام عیار مردم سالاری دینی و مشارکت آنان در تصمیمات است.

شوراهای اسلامی شهر و روستا که متشکل از اقشار مختلف و از بطن جامعه هستند ، به واسطه شناخت عمیقی که نسبت به مباحث شهر و روستای محل سکونتشان دارند ، در پیگیری مطالبات بحق مردم زبان گویا و صریح آنان می باشند.

حال با گذشت پنج دوره از عمر فعالیتی شوراهای اسلامی و آغاز فعالیت دوره ششم شورا ، این نهاد در منظر عموم به عنوان یک مرجع قابل اعتماد ، به منظور بررسی و رفع مشکلات پذیرفته شده است و مردم روزانه به واسطه رفع مشکلات متعددی ،چه در حوزه مدیریت شهری و چه مباحثی خارج از این موضوعیت ، به این نهاد مراجعه می کنند.

یقینا اعضای شورا با پایبندی نسبت به سوگندی که در روز معارفه قرائت کردند و با تعامل و همدلی و پرهیز از هر گونه سهم خواهی و حواشی بیهوده و عزم جدی برای رفع مشکلات ، می توانند در تحقق اهداف تعیین شده برای شوراها و جلب رضایت شهروندان نقشی مهم ایفا کنند.

فرا رسیدن نهم اردیبهشت مصادف با روز شوراهای اسلامی شهر و روستا را به تمامی همکاران عزیزم در مجموعه شورای اسلامی شهر رشت و شهرها و روستاهای استان سرسبز گیلان تبریک عرض نموده، امیدوارم کما فی سابق به خدمت رسانی صادقانه و بی منت به شهروندان پویا و سربلند باشند و شهروندان شریف، فهیم و فرهیخته نیز از عملکرد فرزندانشان در این مجموعه رضایت خاطر داشته و به عنوان ارزشمندترین همراهان نهاد شورا ،به ما در رفع مشکلات عدیده شهر و تلاش برای ساختن شهری در خور آنان یاری نمایند.

محمد حسین واثق کارگرنیا
رئیس شورای اسلامی شهر رشت