رشت-هویت گیلان:رئیس شورای اسلامي شهر رشت گفت: از ظرفیت علمی و تجارب مجموعه های دانشگاهی رشت در حوزه مطالعات و پژوهش مربوط به پروژه های عمرانی ، فرهنگی و... رشت باید بیشتر استفاده شود.

به گزارش هویت گیلان ؛ دکتر محمد حسین واثق کارگرنیا در دیدار با اعضای هیئت علمی و جمعی از دانشجویان دانشگاه گیلان که به مناسبت گرامی داشت روز شوراهای اسلامی شهر و روستا به میزبانی دانشگاه گیلان برگزار شد اظهار کرد: خوشحالیم که در این جمع علمی و فرهیخته حضور داریم و امیدوارم این جلسه آغازی برای مشارکت بیشتر این مجموعه با حوزه مدیریت شهری رشت باشد.

وی به نامگذاری سال ۱۴۰۱ به نام ( تولید ، دانش بنیان و اشتغال آفرین ) از سوی مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: رهبر معظم انقلاب در شعار سال به عنوان دانش بنیان تاکید فراوانی داشته اند و این نشان دهنده نقش تاثیرگذار علم و فن آوری های نوین در دنیای امروزی است و ما نیز به تبعیت از فرامین رهبر انقلاب به دنبال آن هستیم تا ان شاا مجموعه شهرداری رشت نیز در انجام امورات از حالت سنتی خارج و به سمت بهره مندی بیشتر از تجهیزات مدرن با هدف تسریع و کیفیت بخشی به خدمات ارائه شده به شهروندان حرکت کند.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به مشکل پسماند در سراوان تصریح کرد: تمامی مدیران و در راس آنان رئیس جمهور ، با حساسیت ویژه ای برای رفع مشکل پسماند سراوان وارد عمل شده اند و امیدوارم با همت والایی که در این حوزه از سوی دولت مشاهده می شود به زودی این معضل برطرف شود.

دکتر کارگرنیا به وضعیت ترافیکی رشت اشاره کرد و گفت: بنده معتقدم برای رفع این مشکل باید از نظرات و پیشنهادات چهره های دانشگاهی متخصص بومی این شهر و استان استفاده کنیم و در دوران فعالیت شورای چهارم رشت ، اجرای پروژه بی آر تی به یک شرکت غیر بومی واگذار شد که در نهایت و با صرف هزینه یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به منظور اجرای بی آر تی در آن سال ، با توجه به عدم مطابقت پروژه اجرای شده با سلایق ، فرهنگ و ذائقه مردمان این شهر ، بی آر تی در رشت با شکست مواجه شد.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه در سال‌های ۹۶ الی ۹۴ تعاملات بیشتری ما بین حوزه مدیریت شهری و دانشگاه برقرار بود تصریح کرد: معتقدم باید پروژه ها بر مبنای علمی و فنی و با بهره مندی از چهره های با تجربه و خبره ارزیابی ، مطالعاتی و سپس اجرایی شود ، تا خدای ناکرده در روند اجرای آن فقط هزینه های بیهوده و هنگفت به بیت المال تحمیل نشود و ان شاا با بهره مندی از ظرفیت و پتانسیل مجموعه های دانشگاهی در پروژه های مختلف شهر رشت ، با قدرت و آسودگی خاطر بیشتری حرکت کنیم.

کارگرنیا با تاکید به برگزاری جلسات مداوم ماهیانه ما بین شورا و مجموعه های دانشگاهی بیان کرد: در کنار این دیدارهای ماهیانه می توانیم از حضور اساتید رشته های مختلف در کمیسیون های تخصصی شورا نیز در راستای بررسی پروژه های مختلف و ارائه راهکارهایی به منظور کنترل و کاهش مشکلاتی همچون حمل و نقل و … استفاده کنیم .

رئیس شورای اسلامی شهر رشت به ساختمان بلدیه رشت به عنوان نمادی برای رشت اشاره کرد و گفت: به واسطه برخی از کم کاری ها ، به معماری اصیل و بومی رشت توجه چندانی صورت نگرفته است و امیدوارم با بهره مندی از ظرفیت و تجارب علمی و فنی اساتید دانشگاهی ،بتوانیم در زنده کردن و حفظ ابنیه های تاریخی این شهر گام هایی برداریم.