رشت-هویت گیلان:مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی گیلان در این دیدار حفظ اشتغال موجود، ایجاد مشاغل جدید و صیانت از نیروی کار را از برنامه های مهم اداره کل دانست.

به گزارش هویت گیلان نقل از روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان، در اولین روز از هفته کارگر سیاوش آقاجانی به همراه سرهنگ عباس حسینی جانشین فرمانده سپاه قدس گیلان در امور بسیج اقشار، اعضای هیئت اندیشه ورز سازمان بسیج کارگری سپاه قدس گیلان، مدیرکل اداره صنعت، معدن و تجارت، مدیران شورای هماهنگی، رییس بسیج کارگری و کارخانجات و اعضای تشکلات کارگری و کارفرمایی استان با اسدالله عباسی استاندار گیلان دیدار و گفت و گو کرد.

آقاجانی در این دیدار که در استانداری گیلان برگزار شد با تبریک هفته کارگر و با بیان اینکه مقام کارگر در آموزه های دین اسلام از جایگاه ویژه برخورداراست افزود: شرایط کارگران به عنوان سرمایه های انسانی با ارزش در واحدهای تولیدی باید مورد توجه باشد.

مدیرکل و رییس شورای هماهنگی مدیران استان گفت: حفظ اشتغال موجود، ایجاد مشاغل جدید و صیانت از نیروی کار از جمله مسایل مهم هستند و به طور جدی پیگیر تحقق آن هستیم.

وی همچنین با اعلام و معرفی چهار کلان پروژه <<وزارت مردم>> شامل اشتغال مردم، آتیه مردم، رفاه مردم و اموال مردم به ارایه گزارش و اقدامات صورت گرفته در این چهار بخش در ۶ ماه اخیر پرداخت.

سیاوش آقاجانی در خصوص واحدهای تولیدی راکد نیز با تشکر از حمایت های استاندار گیلان در این راستا گفت: از ظرفیت دستگاه های شورای هماهنگی استان برای احیای واحدهای تولیدی تعطیل یا نیمه تعطیل استفاده خواهیم کرد.

اسدالله عباسی استاندار گیلان در این نشست گفت: در دهه های گذشته برخی کج سلیقگی ها و برخی رفتارهای نادرست مدیران در واگذاری واحدها به بخش خصوصی باعث شد که کارخانجات به نااهلش سپرده شود و این مهم حاصل رفتار مدیریتی بوده است.

استاندار گیلان خاطرنشان کرد: باور به توانمندی ها و باورها و به روزرسانی و تولید براساس دانش بنیان مقرون به صرفه شدن تولید را درپی خواهد داشت.

وی بر لزوم در کنار هم قرار گرفتن اداره صمت و اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان تاکید کرد و گفت: باید بر فرهنگ کار و تولید متمرکز شویم و با اعتبارات سفر و اختیاراتی که به استان واگذار شده می توانیم  به اهداف مان برسیم.

عباسی با اشاره به اینکه حدود ۲ هزار شرکت اقتصادی در استان وجود دارند که می خواهند به تولید برسند، گفت: ۵۰ بنگاه اقتصادی نیز بین ۸۰ تا ۱۰۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند که باید برای اتمام این پروژه ها اهتمام داشت.

 

وی همچنین از فراخوان بین المللی برای سرمایه گذاری در استان خبر داد و گفت:  از گیلانی های سراسر کشور و جهان دعوت می‌کنیم تا در صورت تمایل در استان سرمایه‌گذاری کنند و به توسعه استان شان کمک کنند.