رشت-هویت گیلان:رئیس مجمع نمایندگان گیلان در دیدار با مدیرکل حفاظت محیط زیست با اشاره به مشکلات زیست محیطی خصوصا حوزه پسماند ، گفت: اداره کل حفاظت محیط زیست گیلان می‌توانند از ظرفیت مجمع نمایندگان گیلان در جهت حل این معضل استفاده کند.

به گزارش هویت گیلان نقل از روابط عمومی حفاظت محیط زیست گیلان، دکتر مهرداد گودرزوند چگینی در دیدار با دکتر رضا زمانی مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان در دفتر ایشان ،با اشاره به اینکه پسماند، کشاورزی و آب اولویت مجمع نمایندگان گیلان است، اظهار کرد: مجمع نمایندگان گیلان به معضلات زیست محیطی استان نگاه ویژه ای دارد .

وی با تاکید بر ایجاد تعامل بیشتر اداره کل حفاظت محیط زیست گیلان با مجمع نمایندگان گیلان افزود: محیط زیست گیلان می‌توانند از ظرفیت مجمع نمایندگان در راستای حل چالش های زیست محیطی استان استفاده کند.

وی درباره آخرین پیگیری‌های انجام شده برای حل معضل پسماند در استان و حوزه انتخابیه خود گفت: معضل پسماند، مشکل خطه شمال کشور به‌ویژه استان گیلان است که مشکلات جدی را برای مردم ایجاد کرده و امیدواریم در لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ ساماندهی پسماند را عملیاتی کنیم.

نماینده مردم شهرستان رودبار در مجلس شورای اسلامی افزود: نمایندگان استان‌‌های شمالی در لایحه بودجه ۱۴۰۰ مبالغی را برای ساماندهی پسماند در بودجه در نظر گرفتند و باید پیگیری‌ها از طریق دستگاه‌های اجرایی انجام گیرد از طرفی در شهرستان رودبار نیز پیگیر ساماندهی پسماند هستم.

سپس دکتر زمانی مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان نیز از همکاری نزدیک دکتر چگینی نماینده مردم فهیم شهرستان رودبار در مجلس شورای اسلامی و تعامل سازنده مجمع نمایندگان استان با اداره کل حفاظت محیط زیست تقدیر و تشکرنمود و تاکید کرد ، این نشست ها تاثیر بسیار مثبتی برای حل مسائل و مشکلات زیست محیطی مردم بهمراه خواهد داشت .

وی در ادامه مهمترین چالش ها و مشکلات زیست محیطی گیلان ازجمله پسماند ، فاضلاب های خانگی ، صنعتی ،کشاورزی و بیمارستانها ، ورود گونه مهاجم سنبل آبی به پهنه های آبی و تالابی استان ، شکار و صید بی رویه ،فرسایش خاک و تغییر کاربری اراضی کشاورزی و … اشاره کرد و افزود: مشارکت و همکاری عمومی مردم درکنار مسئولین ،خصوصا مجمع محترم نمایندگان گیلان ، استاندار محترم ، سازمانهای مردم نهاد میتواند موجبات رفع این موانع و مشکلات را فراهم نماید.