رشت-هویت گیلان:معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به شروع واکسیناسیون کودکان ۵سال به بالا علیه کرونا گفت: با واکسیناسیون به موقع کودکان علیه ویروس کرونا سلامتی آنها را تضمین کنیم.

به گزارش هویت گیلان پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان( وب دا ) : دکتر انوش دهنادی مقدم – معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه در خیز ششم کرونا، واکسیناسیون همگانی برای حفظ سلامت تمام آحاد جامعه ضروری است. اظهار داشت : با واکسینه شدن درصد قابل توجهی از بزرگسالان طی یک سال گذشته، کاهش مرگ و میر ناشی از کرونا در افراد بزرگسال را شاهد هستیم.

معاون درمان دانشگاه در ادامه با اشاره به شیوع سویه جدید امیکرون و درگیری کودکان به علت حضور در مکان های پرتردد، تصریح کرد : با شروع واکسیناسیون کودکان ۵سال به بالا ، مردم می بایست هر چه سریع تر نسبت به واکسیناسیون کودکان براساس موازین بهداشتی اقدام نمایند و در این خصوص دانشگاه علوم پزشکی گیلان نیز با تمام توان حامی و در کنار مردم است.
وی در پایان از گیلانیان خواست تا با واکسیناسیون به موقع کودکان، ضمن تضمین سلامتی آنها از احتمال انتقال ویروس از کودکان به بزرگسالان جلوگیری نمایند.