رشت-هویت گیلان:پارسا با اشاره به برگزاری اولین جشنواره رسانه‌ای ویژه بانوان در گیلان گفت: بانوان نقش مهمی در رسانه‌های استان دارند و زحمات و فداکاری‌های زیادی انجام دادند؛ در این راستا اولین جشنواره رسانه ویژه بانوان با نام (حریم رسالت) در گیلان برگزار می‌شود.

به گزارش هویت گیلان نقل از خبرنگار دفاع‌پرس از رشت، «مهدی پارسا» رئیس سازمان بسیج رسانه گیلان عصر امروز در جلسه هم‌اندیشی اصحاب رسانه با سازمان بسیج رسانه در سالن اجتماعات بسیج اقشار با بیان اینکه نقش فعالان رسانه در دفاع از نظام مقدس جمهوری اسلامی بسیار مهم و تاثیر گذار است، اظهار داشت: اصحاب رسانه در گیلان بهترین و محجوب‌ترین خبرنگاران در سطح کشور بوده و تاثیر گذاری آنان در سطح استان و حتی کشور بسیار زیاد است.

 

رئیس سازمان بسیج رسانه گیلان با اشاره به وجود بیش از ۴۰۰ رسانه در استان گیلان تصریح کرد: بیش از ۴۰۰ رسانه مکتوب و غیر مکتوب در گیلان وجود دارد که نشان دهنده اهمیت رسانه در گیلان است، ولی باید دید تا چه اندازه رسانه‌های استان در امید آفرینی موفق بوده اند.

 

وی با تاکید بر لزوم توجه به ایجاد امید آفرینی در جامعه افزود: در طول ۴۳ سال گذشته استکبار همه تلاش خود را برای ایجاد جنگ روانی به کشور به کار گرفته است، لذا برای شکست استکبار در جنگ روایت‌ها باید روایت صحیح را بیان کرد.

 

پارسا با گله مندی از کم‌بودن رسانه‌های مطالبه گر در گیلان خاطرنشان کرد: رسانه‌های مطالبه گر گیلان بسیار اندک هستند و تا زمانی که تعداد رسانه مطالبه گر افزایش پیدا نکند هیچ موفقیتی حاصل نمی‌شود.

 

وی با اشاره به تاثیر گذاری نهاد‌های انقلابی در افزایش امید آفرینی در جامعه تاکید کرد: در چند سال گذشته دو هزار مسکن محرومین توسط سپاه گیلان ساخته شده است، ولی در این استان این امر برجسته نشده است؛ در حالی انعکاس چنین اتفاقاتی باعث ایجاد امید در جامعه می‌شود.

 

رئیس سازمان بسیج رسانه گیلان با بیان اینکه هرساله رویداد مختلف رسانه‌ای در کشور برگزار می‌شود، متذکر شد: در گیلان با برپایی جشنواره مختلف رسانه‌ای یک جنب و جوش در بین اصحاب رسانه ایجاد شود و هدف جشنواره رسانه‌ای ابوذر هم شناسایی استعداد برتر است.

 

وی با اشاره به برگزاری اولین جشنواره رسانه‌ای ویژه بانوان در استان افزود: بانوان نقش مهمی در رسانه گیلان داشته و زحمات زیادی را در این حوزه خدمات و فداکاری‌های زیادی را انجام دادند؛ در این راستا اولین جشنواره رسانه ویژه بانوان با نام (حریم رسالت) در استان برگزار می‌شود؛ علاقمندان می‌توانند تا تاریخ ۱۵ خرداد ۱۴۰۱ آثار خود را به نشانی ایمیل Harimeh.Resalat@yahoo.com ارسال کنند.

 

پارسا با اشاره به محور‌های جشنواره رسانه‌ای حریم رسالت در گیلان تصریح کرد: این جشنواره در پنج قالب هویت بخشی بانوان و ارتقاء روحیه خودباروی، نقش زنان در فرهنگ ایثار و مقاومت و شهادت، زنان در اشتغالزایی و کارافرینی، نقش حجاب و عفاف در کاهش آسیب‌های اجتماعی، جوانی جمعیت، راهکار‌ها و پیشنهاد‌های حل این مشکلات برگزار می‌شود.

 

وی خاطرنشان کرد: اولین جشنواره رسانه‌ای حریم ولایت در پنج قالب تیتر، گزارش، یادداشت و عکس و فیلم بوده و هیچ محدودیتی در خصوص تعداد آثار وجود ندارد.

 

در پایان این جلسه از پوستر اولین جشنواره رسانه‌ای ویژه بانوان (حریم رسالت) رونمایی شد.