رشت-هویت گیلان:مدیر توزیع برق شهرستان رشت از برگزاری مانور تعمیر و سرویس روشنایی معابر در منطقه حمیدیان رشت خبر داد.

به گزارش هویت گیلان ؛ مهندس سیروس هدایتی نژاد در موردتامین روشنایی معابر گفت: باتوجه به اهمیت موضوع روشنایی در سطع معابر شهری و روستایی در شب بویژه برای تامین امنیت مردم، همکاران اداره روشنایی معابر شهرستان رشت بصورت روزانه برای تعمیر و نگهداری این تجهیزات اقدام می کنند.

 

مدیر توزیع برق شهرستان رشت ضمن اعلام این موضوع که در سطح شهرستان رشت بیش از ۶۶ هزار پایه روشنائی معابر موجود است افزود :تامین مطلوب و استاندارد روشنایی معابر شهری، هم به حفظ جان عابرین پیاده و رانندگان می‌ پردازد و هم به ایجاد امنیت و کاهش وقوع جرم و جنایت در شب، کمک شایانی می کند.

 

وی اضافه کرد: روشنایی معابر شهری، سبب می شود تا رانندگان و عابران، دید کاملی در طول شب داشته باشند و به این ترتیب از وقوع تصادفات رانندگی به میزان چشمگیری می کاهد و سبب تردد ایمن وسایل نقلیه و عابرین پیاده می شود.

 

هدایتی نژاد گفت: در این مانور اکیپ های عملیاتی اداره روشنایی معابر شهرستان رشت با پنج خودرو سنگین در منطقه حمیدیان، به فعالیت برای بهسازی و رفع عیوب سیستم روشنایی این منطقه پرداختند.

 

مدیر توزیع برق شهرستان رشت افزود: هدف از برگزاری چنین مانورهایی ایجاد شرایط اقدام سریع و بموقع و همچنین برطرف کردن نقاط قابل بهبود است و دراین راستا تلاش شد مشکلات موجود در کمترین زمان ممکن و به همت کارکنان پرتلاش اداره روشنایی معابر شهرستان رشت برطرف شده و برای مردم و ساکنین منطقه ایمنی و آسایش مطلوب را فراهم آورد.

 

وی اظهار داشت : اکیپ های روشنایی معابر اداره روشنایی معابر شهرستان رشت بصورت میانگین روزانه ۱۲۰ مورد خاموشی معابر را رفع می کنند که برخی از این موارد با تعویض لامپ ها و برخی دیگر نیز با انجام تعمیرات لازم صورت می پذیرد.

 

هدایتی نژاد در پایان تاکید کرد: راحت ترین راه برای اعلام خاموشی معابر استفاده از اپلیکیشن کاربردی برق من است، همچنین مشترکین می توانند برای رفع خاموشی معابر در مناطق شهری و روستایی با شماره تلفن گویای این اداره به شماره ۳۳۴۷۲۲۷۸ یا شماره تلفن اتفاقات (۱۲۱) تماس حاصل نمایند.

 

گفتنی است این مانور با حضور مهندس جواد آزمون رئیس اداره روشنایی معابر شهرستان رشت برگزارشد.