رشت-هویت گیلان:مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان از برگزاری رزمایش کنترل آماده بکاری مولدهای اضطراری همزمان با سراسر کشور به مناسبت گرامیداشت هفته پدافند غیرعامل با شعار محوری " پدافند غیرعامل، ایران پایدار" خبر داد.

به گزارش هویت گیلان ؛دکتر محمد اسماعیل هنرمند مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان خاطرنشان کرد: این مانور سراسری با حضور سردار سرتیپ غلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور در مقر مرکزی این مانور ( تهران) و طی مکاتبات صادره از سوی شرکت توانیر ، با هماهنگی مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری گیلان و براساس برنامه ریزی صورت گرفته از سوی معاونت بهره برداری و دیسپاچینگ و رئیس گروه مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شرکت توزیع نیروی برق گیلان ؛ روز شنبه ۸ آبان ۱۴۰۰ به اجرا درآمد.

 

هنرمند گفت : کارکنان و پرسنل این شرکت همواره در بحران ها و حوادث طبیعی با برقراری جریان پایدار برق در کوتاه ترین زمان ممکن خود را در مانور پدافند غیر عامل می بینند و این موضوع برای آنها یک اصل اجتناب ناپذیر و نهادینه شده می باشد.

 

رئیس هیئت مدیره شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان اظهار داشت: افزایش توان پدافندی برق رسانی برای مناطق حیاتی،حساس و مهم در مواقع اضطراری و بحرانی بسیار ضروری است و چنین امر حائز اهمیتی با توجه به شرایط خاص کشور و اقتصاد مقاومتی نیاز به تدابیر،خلاقیت و اقدامات پدافندی خاص دارد تا در شرایط بحرانی و حوادث غیر قابل پیش بینی ، اثرات تهدید و خسارات را به حداقل برسانیم .

 

وی افزود: در راستای تحقق “پدافند شهری، زیرساخت های ایمن، شهرهای امن” طی این رزمایش مراکز مورد نظر در قالب مراکز حساس و مهم و مراکز اعلام شده از سوی شرکت توانیر دسته بندی شدند.

 

مدیر عامل توزیع برق گیلان خاطرنشان کرد : فرآیند این رزمایش که با شعار ” پدافند غیرعامل، ایران پایدار” برگزار شد، شامل قطع برق از سوی شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان ، برقراری جریان برق اضطراری مراکز اعلام شده ( دیزل ژنراتور ) و مجدداً وصل برق شبکه پس از ۱۵ دقیقه از سوی شرکت (برگشت به حالت عادی ) می باشد و هدف از آن سنجش آمادگی این مراکز در زمان وقوع بحران است و از این رو رزمایش مذکور در تعدادی از مراکز حساس و مهم استان از جمله شامل فرودگاه رشت، تصفیه خانه بزرگ رشت، شهرداری مرکزی رشت، سایت آبرسانی خوش سیرت آستانه، سایت پدافند هوایی رضوانشهر، بنادر و کشتیرانی، مخابرات مرکز ۷ ، صدا و سیمای مرکز گیلان و فرستنده تلویزیونی زیباکنار با موفقیت انجام شد.

 

وی در پایان تاکید کرد: بطور کلی هدف از پدافند غیرعامل بعنوان یکی از ابزار های بسیار مهم در صورت بروز حوادث احتمالی، سنجش سطح آمادگی دستگاه های اجرایی کشور است که با برگزاری اینگونه رزمایش ها در سرتاسر کشور میزان آمادگی دستگاههای اجرایی و شرکت های توزیع برق ا در صورت بروز تهدید های احتمالی مورد بررسی قرار می گیرد.

 

گفتنی است این مانور با حضور دکتر امین بابایی نماینده پدافند غیر عامل استانداری گیلان و تنی چند از معاونین و مدیران شرکت توزیع برق گیلان به اجراء درآمد و شرکت توانیر پس از اتمام این رزمایش نتایج بدست آمده را مورد پایش قرار داده و حاصل این پایش را در اختیار دستگاههای ذیربط و شرکت های توزیع برق قرار خواهد داد.