رشت-هویت گیلان:با توجه به افزایش دما و به دنبال آن افزایش مصرف برق بیش از 2000 مگاوات در استان ، همکاری مشترکین خانگی و تجاری در بحث مدیریت مصرف بیش از پیش حائز اهمیت می باشد.

به گزارش هویت گیلان ؛ مهندس حسن مقتدر طی مصاحبه با صدا مرکز گیلان برنامه سلام زندگی بیان داشت : باتوجه به اعلام هواشناسی و پیش بینی های صورت گرفته از روند افزایش دمای هوا تا پایان هفته جاری مطمئنا مصرف برق نیز روند صعودی خواهد داشت و لذا با توجه به شرایط کنونی امکان استفاده از ظرفیت همه نیروگاههای برق آبی به دلیل کاهش نزولات جوی و ایجاد شکاف بین مصرف و تولید وجود ندارد .

 

مقتدر افزود : در تاریخ ۲۳ مرداد ۱۴۰۰ نیاز مصرف استان بیش از ۲۰۰۰ مگاوات رسید و با توجه به سقف پیک مصرف تعیین شده استان گیلان از سوی دبیرخانه کنترل پیک بار کشور ، رعایت نکات مدیریت مصرف کاملا ضروری می نماید .

 

وی ضمن تشکر از صنایع و بخش کشاورزی که در ساعات اوج بار همکاری های لازم را در جهت خاموشی ها با شرکت توزیع برق استان داشته اند گفت : خواهشمند ایم کماکان مانند گذشته این همکاری ارزنده را با ما داشته باشند .

 

مدیر دفتر نظارت بر بهره برداری شرکت توزیع برق استان در راستای لزوم مدیریت مصرف برق افزود : از همه مشترکین محترم تقاضا میشود بمنظور کاهش ناپایداریها و جلوگیری از خاموشی های با برنامه و ناخواسته نسبت به کاهش مصرف خود با بکار بستن چند راهکار ساده مدیریت مصرف نظیر (استفاده حداکثری از روشنایی نور روز ، قرار دادن کمپرسور کولر ها در زیر سایبان ، قرار دادن درجه کولر در دمای آسایش ۲۵ درجه ، شرکت در پویش مردمی مدیریت کولر ها( خاموش کردن کولرهای ادارات و منازل بین ساعات ۲ و ۳ بعد از ظهر به مدت یک ربع ) اقدام کنند .

 

وی اظهار داشت : مشترکین محترم می توانند از طریق سایت شرکت توزیع برق و نصب اپلیکیشن برق من از زمان و مکان خاموشی های برق استان که به دلیل شکاف و ناترازی مصرف و تولید برق در کل کشور حادث شده اطلاع یابند .