رشت-هویت گیلان:معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان از تداوم روند صعودی بیماری کووید ۱۹ در استان خبر داد و گفت: روند ابتلای گروه های سنی زیر ۶۰ سال به کووید افزایشی است و برخلاف تصور مردم، ابتلا در کودکان و نوجوانان زیر ۲۰ سال هم رخ می دهد.

به گزارش هویت گیلان؛دکتر آبتین حیدرزاده در وبینار صبحگاهی با مدیران شبکه های بهداشت و درمان که چهارشنبه برگزار شد اظهار داشت: متاسفانه هنوز بیماری در اوج قرار دارد و شاهد افزایش موارد بستری در سطح استان هستیم.

 

وی با بیان اینکه روند ابتلای خانوادگی در سطح استان همچنان صعودی است افزود: بیشترین مبتلایان به کووید ۱۹ در گروه های سنی زیر ۶۰ سال است.

 

معاون بهداشتی دانشگاه به فرایند واکسیناسیون در سطح استان اشاره و بیان کرد: تاکنون ۳۰ درصد جمعیت استان تحت پوشش واکسیناسیون کووید ۱۹ قرار گرفته اند به طوری که گیلان در پوشش واکسیناسیون(دوز اول و دوز دوم) از میانگین کشوری بالاتر است.

 

دکتر حیدرزاده با تاکید بر رعایت شیوه نامه های بهداشتی توسط مردم و اصناف گفت: بهترین راهکار برای قطع زنجیره ی کرونا، رعایت شیوه نامه های بهداشتی، پرهیز از دورهمی و حضور در تجمع و مراکز شلوغی و در صورت داشتن علائم بیماری، قرنطینه ی ۱۴ روزه است.