رشت-هویت گیلان:جانشين فرمانده انتظامي استان از اجراي طرح ارتقاء امنیت اجتماعی و برخورد با گرو‌هاي گردشگري فاقد مجوز در 2 روز پاياني هفته گذشته خبر داد و گفت: در اين راستا از تردد 13 گروه گردشگری فاقد مجوز جلوگیری و 7 دستگاه خودرو متخلف و هنجارشکن نيز توقیف شد.

به گزارش هویت گیلان ؛سرهنگ حسین حسن‌پور اظهار داشت: در راستای ساماندهی گرو‌ه‌های گردشگری فاقد مجوز و همچنین نارضایتی مردم مبنی بر برهم زدن نظم و امنیت عمومی توسط عده‌ای از جوانان که در ساعات پایانی شب با حرکاتی نمایشی و مخاطره‌آمیز نسبت به برهم زدن نظم عمومی در شهرستان رشت اقدام می‌کردند، طرح ارتقاء امنیت اجتماعی در ۲ روز پایانی هفته گذشته اجرا شد.

 

وی برخورد با تورهای گردشگری و ورزشی فاقد مجوز را از فعالیت‌های نیروی انتظامی برای ساماندهی آنها اعلام کرد و گفت: در ۲ روز گذشته با بکارگیری ۱۷ تیم پلیس از تردد ۱۳ گروه گردشگری فاقد مجوز در قالب ۲ دستگاه اتوبوس و ۱۰ دستگاه مینی‌بوس شامل ۳۳۶ نفر در سطح استان جلوگیری شد.

 

جانشین فرمانده انتظامی استان گیلان همچنین از توقیف ۷ دستگاه خودرو متخلف، هنجارشکن و مخل آرامش و آسایش مردم در شهرستان رشت و انتقال آنها به پارکینگ خبر داد و افزود: در این رابطه ۲۴۶ دستگاه خودرو متخلف اعمال قانون، برای مالکان ۴۹۶ دستگاه اتومبیل پیامک ارشادی ارسال و ۳ نفر دستگیر شدند.

 

این مقام انتظامی تامین امنیت گردشگران و مسافران و همچنین حراست از مبانی اعتقادی و فرهنگ غنی ایران اسلامی را از اولویت‌های نیروی انتظامی قلمداد کرد و بیان داشت: طرح برخورد با تخلفات حادثه‌ساز و مخاطره‌آمیز، خودروهای هنجارشکن و تورهای گردشگری و ورزشی فاقد مجوز به صورت مستمر در دستور کار پلیس گیلان قرار دارد.

 

سرهنگ حسن‌پور در پایان از مردم خواست با توجه به شیوع کرونا از تردد و اجتماع تحت عنوان گروه‌های گردشگری و ورزشی پرهیز کنند.