رشت-هویت گیلان:عبدالله پاکاری در جلسه کمیته ویژه مسکن ایثارگران که با حضور معاون استاندار و نمایندگان دستگاه های اجرایی مرتبط در استانداری گیلان برگزار شد خواستار تسریع در روند تعرفه زمین جهت تهیه مسکن ایثارگران شد و تصریح کرد: تفاهم نامه ساخت مسکن برای ایثارگران فرصت مناسبی ایجاد می کند تا بتوانیم این حق قانونی ایثارگران را احیا کنیم.

به گزارش هویت گیلان نقل از ایثار گیلان ، عبدالله پاکاری در جلسه کمیته ویژه مسکن ایثارگران که با حضور معاون استاندار و نمایندگان دستگاه های اجرایی مرتبط در استانداری گیلان برگزار شد، با بیان اینکه مقرر شده براساس مفاد تفاهم نامه فی مابین بنیاد شهید و امور ایثارگران و استانداری،زمین مسکونی به ایثارگران واجد شرایط واگذار شود، اظهار کرد:در این راستا اقدامات خوبی صورت گرفته است.

 

پاکاری خواستار تسریع در روند تعرفه زمین جهت تهیه مسکن ایثارگران شد و تصریح کرد: تفاهم نامه تامین مسکن ایثارگران فرصت مناسبی ایجاد می کند تا بتوانیم این حق قانونی جامعه ایثارگری را احیا کنیم.

 

وی توجه جدی دستگاه ها در این زمینه را از عوامل تسریع روند واگذاری بیان کرد و افزود : تعرفه زمین و تامین امکانات لازم به منظور آماده سازی قطعات همکاری دستگاه های مرتبط را می طلبد که در این زمینه پیگیری های لازم انجام می شود.

 

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان الحاق زمین در محدوده شهری به منظور ارائه خدمات بعدی را یکی از مشکلات تعرفه زمین برای مسکن ایثارگران عنوان کرد و گفت :امیداوریم دبیرخانه کمیسیون ماده ۵ راه و شهرسازی استان و دفتر فنی استانداری گیلان جهت الحاقیه اراضی مورد نظر به شهرها نهایت همکاری را معمول تا مشکل واگذاری زمین در آن مناطق حل شود.

 

پاکاری ضمن تشکر از اعلام آمادگی سپاه قدس استان به منظور آماده سازی زمین های ۱۵ و۲۵ هکتاری جنب مسکن مهر رشت با استفاده از امکانات لجستیکی خود افزود : هماهنگی های لازم جهت تامین بخشی از منابع آماده سازی زمین های مذکور انجام شده و عملیات آن در آینده نزدیک از سوی راه و شهرسازی استان شروع خواهد شد.

 

عباس صابر ، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان نیز در این جلسه با بیان اینکه همه ما باید تکالیف قانونی خود را که براساس تفاهمنامه مشخص شده است در سریعترین زمان ممکن انجام دهیم گفت : همه ما نسبت به ایثارگران دین داریم و انجام ماموریت محوله در قالب این تفاهمنامه می تواند گامی نسبت به ادای این دین باشد.

 

وی با اشاره به ضرورت امکان سنجی مجدد منابع شهرستان ها افزود : با توجه به بازنگری طرح های حادی شهرها ، ادارات مربوطه همکاری لازم جهت معرفی زمین به بنیاد به منظور واگذاری زمین را داشته باشند.