رشت-هویت گیلان:مهندس علی اکبر جوهری معاون بهره برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان از افزایش چشمگیر مصرف برق در استان گیلان طی روزهای اخیر خبر داد.

به گزارش هویت گیلان ؛ معاون بهره برداری و دیسپاچینگ توزیع برق گیلان ضمن تشکر از صبر و شکیبایی مردم استان بمنظور برخی نقصان ها و خاموشی های ایجاد شده به دلیل شکاف ایجاد شده بین مصرف و تولید برق اظهار کرد: کاهش ذخیره آب پشت سدها و کمبود تولید در نیروگاههای برقابی ، گرمای زودهنگام هوا ، استخراج رمزارزهای غیر مجاز باعث از بین رفتن تراز تولید و مصرف برق و افزایش مصرف برق در کل کشور و به طبع در استان گیلان شده است و مصرف برق در استان گیلان نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیش از ۲۰ درصد افزایش یافته است.

 

جوهری گفت: بمنظور گذر موفق از پیک بار تابستان طی طرح های پاسخگویی بار، همکاری و تفاهم نامه هایی با بخشهای صنعت ، کشاورزی و تجاری صورت پذیرفته است و در صورت همکاری مشترکین مذکور پاداش به آنها تعلق خواهد گرفت.

 

معاون بهره برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان تاکید کرد: باتوجه به سقف پیک تعیین شده برای استان گیلان از سوی از سوی دبیرخانه کنترل پیک کشور ، بهترین راه برای گذر بدون مشکل از فصل گرم، مدیریت مصرف برق از سوی مشترکین است که همواره همراه و یاور خادمان خود در توزیع برق گیلان بوده اند.

 

وی افزود: ساعت پیک مصرف در استان در روز ۱۲ الی ۱۸ و در شب ۲۰ الی ۲۴ می باشد و مشترکین محترم می توانند با اعمال راهکارهای ساده از جمله قرار دادن درجه کولر روی ۲۵ درجه (دمای آسایش)، عدم استفاده از لوازم برقی پرمصرف در ساعات اوج مصرف، استفاده حداکثری از روشنایی طبیعی در روز ، نصب سایبان روی کولرها به منظور جلوگیری از تابش مستقیم نور آفتاب، از خاموشی های احتمالی جلوگیری کنند.

 

جوهری به پویش مردمی مدیریت کولرها اشاره کرد و افزود: در این پویش نیاز است مردم شریف استان بین ساعت ۲ تا ۳ بعد ازظهر به مدت ۱۵ دقیقه کولرهای خودرا در خانه یا محل کار خاموش کنند و با این کار ۲۰درصد مصرف برق کاهش پیدا می کند.

 

معاون بهره برداری و دیسپاچینگ توزیع برق گیلان اضافه کرد: خاموشی های نوبتی اعمال شده در سطح کشور بمنظور جلوگیری از آسیب جدی و فروپاشی شبکه و تاسیسات است تا از مشکلات و خاموشی های چندین روزه مشترکین جلوگیری شود ، از این رو جداول احتمالی خاموشی برای اطلاع رسانی به مردم شریف استان از طریق سایت اینشرکت به آدرس www.gilanpdc.ir و اپلیکیشن “برق من” در دسترس می باشد و ضروری است شهروندان لوازم برقی خود را در زمان قطع برق به منظور جلوگیری از آسیب دیدگی از مدار خارج نمایید.