رشت-هویت گیلان:معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان از باز بودن تمامی مراکز تجمیعی واکسیناسیون در روزهای تعطیل خبر داد و گفت:روند واکسیناسیون در تمامی شهرستان های استان ادامه دارد و تمامی مراکز تجمیعی واکسیناسیون استان در روزهای تعطیل باز هستند.

به گزارش هویت گیلان نقل از روابط عمومی معاونت بهداشتی دانشگاه، دکتر آبتین حیدرزاده صبح یکشنبه در وبینار با مدیران شبکه های بهداشت و درمان شهرستان ها با اشاره به اهمیت فرایند واکسیناسیون و سرعت بخشی به اجرای آن اظهار داشت: خوشبختانه با اجرای فرایند واکسیناسیون با وجود اوج گیری کووید ۱۹ در سطح استان آمار مرگ و میر مبتلایان کاهش قابل توجهی داشته است هرچند جان هر نفر و نجات از مرگ مبتلایان برای حوزه ی بهداشت و درمان بسیار بااهمیت است.

 

وی افزود: پوشش بیشتر واکسیناسیون، احتمال مرگ را کاهش می دهد و با ورود گروه های سنی بیشتر به فرایند واکسیناسیون می توانیم هر چه بیشتر آمار مرگ را کاهش دهیم.

 

معاون بهداشتی دانشگاه با بیان اینکه در حال حاضر بیش از ۱۳ درصد جمعیت استان تحت پوشش واکسیناسیون کووید ۱۹ قرار گرفته اند گفت: روند واکسیناسیون در تمامی شهرستان های استان ادامه دارد و تمامی مراکز تجمیعی واکسیناسیون استان در روزهای تعطیل هم آماده ی ارائه ی واکسن به کسانی هستند که نوبت دهی شده اند و پیامک دریافت واکسن را دریافت کرده اند.

 

دکتر حیدرزاده تصریح کرد: مردم بر اساس پیامک نوبتدهی به مراکز واکسیناسیون مراجعه کنند تا هم از انتظار و احتمال مبتلا شدن به کووید در شلوغی ها در امان بمانند.

 

به گفته ی وی، فرایند واکسیناسیون طبق سند ملی در حال اجرا است و اولویت با گروه های سنی اعلام شده از سوی وزارتخانه برای دریافت واکسن است که هم اکنون متعلق به متولدین سال ۱۳۴۲ به بالا است.