رشت-هویت گیلان:معاون بهداشتی دانشگاه علوم‌ پزشکی گیلان با ابراز نگرانی از عدم رعایت پروتکل های بهداشتی در سطح اصناف ، بر اعمال سریع محدودیت های شغلی در شهرهای قرمز و نارنجی تاکید کرد.

به گزارش هویت گیلان نقل از پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان ( و ب دا ) ؛ دکتر آبتین حیدرزاده با حضور در بندر مرزی آستارا ، در وبینار صبحگاهی با مدیران شبکه های بهداشت و درمان تابعه دانشگاه ، با اشاره به اهمیت رعایت پروتکل های بهداشتی اظهار داشت : با توجه به قرمز شدن بندرمرزی آستارا و شهر رشت و پیش بینی تغییر وضعیت شهرهای نارنجی و زرد طی روزهای آتی، باید همه پروتکل ها و دستورالعمل های بهداشتی در شهرها به طور جدی رعایت شود.

 

وی افزود:در شهرهای قرمز، مراکز تفریحی، سواحل، پارک ها، رستوران ها، کافی شاپ ها، پاساژ ها، فروشگاه های اقلام غیرضروری و تالارهای عروسی باید تعطیل شوند و این مهم باید هر چه سریع تر اجرایی شود.

 

معاون بهداشتی دانشگاه با بیان اینکه شواهد ما ناشی از این ست که پیک جدید مربوط به گونه دلتاویروس می باشد، تصریح کرد: سرعت انتقال سریع این گونه و نوع انتقال این ویروس نشاندهنده این است که ویروس دلتا در استان گیلان شیوع پیدا کرده است و با توجه به وسعت سرایت این گونه ویروس بایدبر اقدامات و تشدید نظارت ها افزود.

 

وی ادامه داد: برای اجرای درست محدودیت های شغلی، نیازمند همکاری بیش از پیش فرمانداری ها و ادارات صمت هستیم زیرا هر گونه اتلاف وقت در اجرای دستورالعمل ها منجر به شرایط وخیم تری خواهد شد.

 

لازم به ذکر است؛ بندر مرزی آستارا و رشت در استان گیلان در وضعیت قرمز می باشند.