رشت-هویت گیلان:مهندس علی اکبر جوهری سرپرست معاونت بهره برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع برق گیلان طی مصاحبه با خبر مرکز صدای گیلان به تشریح چگونگی اعمال جداول مدیریت اضطراری بار پرداخت و گفت:دسترسی به جداول خاموشی از طریق پرتال شرکت توزیع برق گیلان به نشانی www.gilanpdc.ir و اپلیکیشن برق من امکان پذیر است.

به گزارش هویت گیلان ؛مهندس علی اکبر جوهری سرپرست معاونت بهره برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع برق گیلان طی مصاحبه با خبر مرکز صدای گیلان تاکید کرد: با توجه شرایط ویژه سالجاری از جمله گرمای زودرس هوا، کاهش تولید برق در نیروگاههای برقابی و همچنین استخراج غیرمجاز رمزارزها توسط افراد سودجو شاهد عدم توازن در تولید و مصرف برق در کل کشور بودیم که این تفاوت در هفته جاری به ۱۱ هزار مگاوات رسید.

 

جوهری گفت: بمنظور جلوگیری از فروپاشی و آسیب گسترده شبکه های برق ناگزیر به مدیریت اضطراری بار شدیم که جداول خاموشی در سطح کشور به طبع آن در شرکت توزیع برق استان تهیه و در سایت اینشرکت بارگذاری شده است.

 

سرپرست معاونت بهره برداری و دیسپاچینگ شرکت اظهار داشت: این جداول از پرتال شرکت به نشانی www.gilanpdc.ir و از طریق اپلیکیشن برق من در دسترس می باشد.

 

وی تصریح کرد: مدت زمان این خاموشی های ۲ ساعته است و برای کل استان اعمال شده و تبعیضی در اعمال آن به هیچ وجه وجود ندارد.

 

جوهری افزود: از عموم شهروندان گیلانی به سبب مشکلات حادث شده عذرخواهی می کنیم و خواهشمندیم درصورت بروز خاموشی های نوبتی با ۱۲۱ تماس حاصل نکنند تا این شماره برای مشترکینی که دچار مشکل شده اند در دسترس بماند.

 

وی گفت: مردم شریف استان می توانند با اعمال راهکارهای ساده از جمله : تنظیم درجه ترموستات کولر روی ۲۵ درجه سانتیگراد، سرویس به موقع تجهیزات سرمایشی، روشنایی و سایر تجهیزات برقی جهت استفاده بهینه، نصب سایبان روی کولرها به منظور جلوگیری از تابش مستقیم نور آفتاب، عدم استفاده از ماشین لباسشویی، جاروبرقی، اتو و سایر وسایل پرمصرف در ساعات اوج مصرف و بکارگیری آن در ساعات اولیه صبح ( ۶ صبح الی ۱۱) ، استفاده بهینه و حداکثری از روشنایی طبیعی در روز ؛ ضمن یاری رساندن به پایداری شبکه های برق ، هزینه برق مصرفی خود را به میزان قابل توجه ای کاهش دهند.

 

جوهری در خاتمه تاکید کرد: بمنظور جلوگیری از آسیب به لوازم برقی ، مشترکین محترم حتما این لوازم را در زمان قطع برق از مدار خارج کنند.