رشت-هویت گیلان:با پیوستن قریب به 400 مستمری بگیر جدید بازمانده در دو ماهه اول سالجاری ، شمار افراد تحت پوشش این گروه در تامین اجتماعی گیلان به 37492 نفر رسید .

به گزارش هویت گیلان؛محمدهرمزی معاون تعهدات بیمه ای تامین اجتماعی گیلان با اعلام این خبر اظهار داشت : طی دو ماهه نخست سالجاری تعداد ۸۰۸ مستمری بگیر جدید به جرگه افراد تحت پوشش در این قشر پیوستند که گروه بازماندگان با رشد ۱/۶ درصدی و افزایش قریب به ۴۰۰ نفر دارای بیشترین سهم بوده است .

 

وی با بیان اینکه در پایان اسفندماه سال ۱۳۹۹ تعداد مستمری بگیران بازمانده ۳۶۸۸۳ نفر بود افزود : این تعداد در پایان اردیبهشت ماه به ۳۷۴۹۲ نفر رسید .

 

معاون تعهدات بیمه ای تامین اجتماعی گیلان با اشاره به اینکه در این مدت گروه بازنشستگان نیز با افزایش ۳۲۴ نفر از ۳ دهم درصد رشد برخوردار بوده است خاطر نشان ساخت در مجموع تعداد مستمری بگیران نیز با نیم درصد افزایش مواجه بوده ایم که سبب رسیدن جمعیت این گروه به ۱۴۲۲۸۲ نفر گردیده است .

 

محمدهرمزی با اشاره به اینکه با اعمال تغییرات میزان افزایش مستمری سالانه و بطور همزمان مرحله دوم متناسب سازی ، رقم پرداخت تعهدات در این حوزه به ۶۰۰ میلیارد تومان در ماه رسیده است ، اذعان داشت : تنها افزایش همین جمعیت ۸۰۰ نفری در دوماهه اول سال سبب بیشتر شدن حدود ۵ میلیارد تومان در ماه به میزان تعهدات بلندمدت ارائه شده به جامعه هدف در استان میباشد .