رشت-هویت گیلان:پلی کلینیک شماره یک تامین اجتماعی رشت مجهز به دستگاه فوق پیشرفته تصویربرداری دهان ، دندان و فک و صورت شد.

به گزارش هویت گیلان نقل از روابط عمومی مدیریت درمان تامین اجتماعی گیلان ، دکتر رضا قنبر پور سرپرست مدیریت درمان تامین اجتماعی استان گیلان با بیان خبر فوق اظهار داشت:به منظور ارتقای خدمات درمانی و کاهش هزینه های گزاف تصویربرداری از دهان و دندان برای بیمه شدگان تامین اجتماعی در بخش خصوصی، تجهیزات تصویربرداری فوق پیشرفته پانورکس دیجیتال مجهز به سفالومتری جهت تصویرگیری از دهان، دندان ها، فک فوقانی و بررسی رشد استخوانی استخوان های فک و صورت در پلی کلینیک تخصصی شماره یک رشت راه اندازی گردید.

 

وی افزود: با توجه به افزایش سن و شیوع سالمندی در استان گیلان و افزایش بیماری های دهان و دندان و همچنین افزایش توجه به مقوله زیبایی دهان و دندان و ارزش تشخیصی تصویربرداری پانورکس و سفالومتری، راه اندازی این تجهیزات نقش مهمی در ارتقای کمی و کیفی خدمات ارائه شده به بیمه شدگان سازمان خواهد داشت.

 

دکتر قنبر پور قابلیت تجهیزات تصویربرداری نصب شده را وضوح تصویربا بزرگنمایی بالا ، اندازه گیری دقیق پوسیدگی هردندان برای ترمیم و عصب کشی و قابلیت اندازه گیری و مشاهده طول ریشه در درمانهای ایمپلنت و ارتودنسی بیان نمود .