رشت-هویت گیلان:معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان نسبت به روند صعودی ابتلا به کووید ۱۹ در سطح استان هشدار داد و گفت: همکاری بیش از پیش مردم و اصناف را برای کنترل موج جدید کووید ۱۹ نیاز داریم.

به گزارش هویت گیلان نقل از پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان(و ب د ا)، دکتر آبتین حیدرزاده در وبینار صبحگاهی واکسیناسیون کووید ۱۹ که صبح امروز سه شنبه برگزار شد، با اشاره به روند صعودی مبتلایان به کووید در بیماران سرپایی اظهار داشت: در شروع هفته، آستارا و رودبار به رنگ نارنجی درآمده است و پیش بینی می شود در روزهای آتی در شهرهای لاهیجان، شفت، املش، ماسال و حتی رشت، انزلی، صومعه سرا، فومن و رضوانشهر، روند صعودی ابتلا به کووید ۱۹ را شاهد باشیم.

 

وی افزود: به دنبال مسافرت های میلیونی هفته های اخیر، مطمئنا ویروس دلتا و ویروس هندی وارد استان شده هر چند هنوز مشاهده نشده است.

 

معاون بهداشتی دانشگاه علوم‌ پزشکی درگیری رو به بالا و انتقال سریع را از ویژگی های ویروس های دلتا و هندی برشمرد و گفت: رعایت پروتکل های بهداشتی برای همه ی اقشار و اصناف و همکاری بیش از پیش برای اجرای واکسیناسیون می تواند گام های موثری در مسیر کنترل بیشتر موج جدید باشد.

 

دکتر حیدرزاده بیان کرد: به زودی با اختصاص پنج تا ۶ میلیون واکسن کوو برکت، ظرفیت تزریق ماهانه در استان به بیش از ۳۰۰ هزار دوز می رسد.

 

وی ادامه داد: با توجه به گرمای کم سابقه ی هوا، قرار است از ظرفیت مهدیه ها، حسینیه ها و مساجد که مجهز به سیستم های سرمایشی هستند برای مراکز تزریق واکسن استفاده شود.