رشت-هویت گیلان:مدیرکل صدا و سیمای گیلان گفت:صدا وسیمای استان این آمادگی را دارد تادرجهت آگاه سازی واطلاع رسانی همه جانبه به مردم اقدامات ارزشمند سازمان بیمه سلامت را رسانه ای کند.

به گزارش هویت گیلان؛دکتر محمدباقر باقرزاده مدیرکل صدا و سیمای گیلان در دیدار با دکتر محمدی مدیرکل بیمه سلامت گفت : رسانه ها از ظرفیت بالایی برخوردارند که می توان از ظرفیت آنها در اجرای طرحهای ملی وبزرگ استفاده کرد.

 

وی افزود: حوزه درمان ونقش سازمانهای بیمه گر پایه درکاهش هزینه ها ی درمانی وپرداخت ازجیب مردم وتحت پوشش قراردادن افرادبی بضاعت وکم درآمد جامعه بسیار مهم است واجرای طرح بزرگ نسخه نویسی الکترونیک که سازمان بیمه سلامت ایران ودراستان اداره کل بیمه سلامت انجام داده بسیارارزشمند می باشد که در این راستا صدا وسیمای استان این آمادگی را دارد تادرجهت آگاه سازی واطلاع رسانی همه جانبه به مردم اقدامات ارزشمند سازمان بیمه سلامت را رسانه ای کند

 

دکترباقرزاده اضافه کرد: در دنیای امروز زندگی بدون رسانه قابل تصور نیست و به نوعی می توان گفت که رسانه ها واسط پیام در دنیای امروز هستند و نقش بسیار مهمی در اجرای سیاستهای بیمه در حوزه اطلاع رسانی و آگاهی بخشی می توانند داشته باشند و بسیاری از مراجعات مردمی را کم و آنها را در این زمینه توانمند کنند .

 

وی اجرای طرح نسخه نویسی الکترونیک را بسیار ارزشمند خواند و گفت: با اجرای کامل این طرح بسیاری از مشکلات سازمان بیمه سلامت و بیمه شدگان کاهش پیدا می کند و آگاه کردن جامعه هدف بسیار مهم و حیاتی است.

 

درادامه دکتر جمشید محمدی مدیرکل بیمه سلامت استان گیلان با اشاره به نقش و اهمیت سازمان بیمه سلامت در شرایط موجود گفت : با توجه به محدودیت منابع دولت ، رعایت مدیریت منابع و مصارف ضروری است و در عین حال ارائه خدمات مطلوب به مردم به شدت مورد توجه است ودر اولویت قرار داردواجرای کامل نسخه نویسی الکترونیک یک تحول بزرگ در حوزه سلامت است.

 

وی افزود: بیمه سلامت در استان گیلان با ۱۶۱۷ موسسه طرف قرارداد همکاری منعقد کرده است تا پاسخگوی نیازهای نیمی از جمعیت تحت پوشش استان گیلان باشد

 

بر اساس آخرین آمار؛ یک میلیون و ۲۵۳ هزار و ۸۳۶ نفر تحت پوشش بیمه سلامت گیلان هستند.