رشت-هویت گیلان:استاندار گیلان از برگزاری انتخابات ۱۴۰۰ با مشارکت بیش از ۶۰ هزار نفر از عوامل اجرایی، نظارتی، بازرسی و انتظامی در سه هزار و ۹۳ شعبه اخذ رأی در استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری هویت گیلان نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ دکتر ارسلان زارع عصر امروز (جمعه) در گفت وگوی تلفنی با برنامه ” پاستور ۱۴۰۰ ” که بصورت زنده از رادیو انتخابات پخش می‌شد، با گرامیداشت ۱۴ خرداد سالروز رحلت امام خمینی (ره) و تسلیت این مناسبت اظهار داشت: انتخابات از آرمان های اصلی انقلاب اسلامی و ازجمله ارکان مهم مردم‌سالاری دینی است و مجریان و برگزارکنندگان آن، وظیفه دارند همه تمهیدات و برنامه‌ریزی های لازم برای برگزاری انتخاباتی قانونمند، سالم و امن را فراهم کنند.

 

وی در تشریح برنامه‌ریزی‌های اندیشیده شده گفت: بیش از ۶۰ هزار نفر از عوامل اجرایی، نظارتی، انتظامی و تدارکاتی انتخابات بیست و هشتم خرداد را در سه هزار و ۹۳ شعبه اخذ رأی شامل دو هزار و ۷۱۵ شعبه ثابت و ۳۷۸ شعبه سیار، انجام می‌دهند.

 

نماینده عالی دولت در گیلان شمار واجدان شرایط رای دادن در این دوره از انتخابات در استان را یک میلیون و ۹۸۸ هزار و ۵۳۴ نفر عنوان و اضافه کرد: از این تعداد، ۴۰ هزار و ۴۰۵ نفر رأی اولی هستند.

 

دکتر زارع همچنین با اشاره به تدابیر اندیشیده شده برای حفظ سلامت رأی دهندگان، از افزایش ۱۰ درصدی شعب اخذ رأی در این دوره از انتخابات نسبت به دوره قبل و نیز زمینه سازی برای تهویه مناسب محیط های اخذ رأی خبر داد.

 

وی ادامه داد: انتخابات شورای اسلامی شهر در رشت، به صورت تمام الکترونیک برگزار می شود و برای مناطق حاشیه این شهر نیز شش شعبه سیار الکترونیک پیش بینی شده است.

 

وی یادآور شد: ۲۸ خردادماه، علاوه بر انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا، در گیلان انتخابات میان دوره ای مجلس شورای اسلامی در شهرستان آستانه اشرفیه نیز برگزار می شود.

 

استاندار گیلان بیان داشت: طبق تاکید ستاد انتخابات کشور پیرو مصوبه ستاد ملی مقایله با کرونا، بنا بر این قرار گرفته که در این دوره از انتخابات ، بیشتر از بسترهای رسانه ای استفاده شود که این امر نیز اقدامی در راستای جلوگیری از شکل گیری اجتماعات انسانی است.

 

وی با اشاره به تاکیدات رهبر معظم انقلاب، رئیس جمهوری و دیگر دلسوزان نظام اسلامی برای تحقق مشارکت حداکثری گفت: بسیار امیدواریم که شاهد حضور فعالانه مردم در این دوره از انتخابات باشیم.