رشت-هویت گیلان:نشست مجازی کمیسیون علم و فناوری اتحادیه دانشگاه های حاشیه دریای خزر به ‌صورت مجازی و به میزبانی دانشگاه دولتی آستراخان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری هویت گیلان نقل از روابط عمومی پارک علم و فناوری گیلان – در این نشست مجازی رؤسای دانشگاه ها و پارک های علم و فناوری و مراکز تحقیقاتی عضو اتحادیه از کشورهای جمهوری اسلامی ایران، جمهوری آذربایجان، جمهوری ترکمنستان، روسیه و قزاقستان به صورت آنلاین حضور داشتند.

 

در این نشست، حاضرین به صورت مجازی مطالب خود را ارائه دادند و در این نشست مجازی مطالب ارائه شده از طرف اعضای اتحادیه مورد بحث و گفتگو قرار گرفت و نقطه نظرات خود را برای دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی ارائه دادند .

 

در این نشست مجازی دکتر علی باستی رئیس پارک علم و فناوری گیلان به ارائه سخنرانی در خصوص فن بازار مجازی فرصت ها و مزایای آن پرداخت و اجرای این زیرساخت را در حوزه کشورهای دریای خزر با مشارکت کمیسیون علم ، تحقیقات و فناوری اتحادیه دانشگاه های حاشیه دریای خزر پیشنهاد نمود.

 

دراین جلسه مقرر شد نقشه راه اتحادیه به همراه اولویت های پژوهشی اتحادیه توسط دانشگاه ها و مراکز پژوهشی عضو اتحادیه مورد بررسی قرار گرفته و متعاقبا به کمیسیون علم، تحقیقات و فناوری اتحادیه ابلاغ گردد.

 

همچنین در این نشست برخی از رؤسا و مدیران بین الملل دانشگاه و مراکز تحقیقاتی و پارک های علم و فناوری ایرانی عضو اتحادیه به ارائه دیدگاهها و فعالیت های پژوهشی دانشگاه و مؤسسات تحقیقاتی خود پرداختند.

 

اتحادیه دانشگاه های دولتی حاشیه دریای خزر شامل ۵۷ دانشگاه، مرکز پژوهشی و پارک علم و فناوری از ۵ کشور ایران، روسیه، قزاقستان، جمهوری آذربایجان و ترکمنستان است که در دو دهه گذشته بستری برای همکاریهای منطقه ای بین مراکز علمی کشورهای همسایۀ این دریای غنی و با ارزش شده است.