رشت-هویت گیلان:فرماندار شهرستان رشت از تامین اعتبار لازم جهت بهسازی و آسفالت راه ارتباطی روستاهای خناچاه – لچه گوراب – بیجاربنه – کیژده خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری هویت گیلان نقل از پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری رشت؛ مهندس علی فتح اللهی به همراه جبار کوچکی نژاد نماینده مردم شهرستان های رشت و خمام در مجلس شورای اسلامی و فریبرز مرادی مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان از آغاز عملیات بهسازی و زیر سازی راه های روستایی خناچاه، لچه گوراب، بیجاربنه و کیژده بازدید و در ادامه با اهالی این روستا دیدار کردند.

 

فرماندار رشت در این بازدید با اشاره به حجم بالای ترافیک ورودی به شهر از محور لاهیجان به رشت، خاطرنشان کرد: عملیات اجرایی بهسازی و آسفالت راه روستاهای خناچاه، لچه گوراب، بیجاربنه و کیژده به طول ۴٫۵ کیلومتر از امروز با هدف کاهش حجم ترافیکی ورودی به شهر رشت و بهرمندی مردم این ۴ روستا آغاز می‌شود.

 

وی با اشاره به لزوم تعریض و بهسازی و آسفالت راه‌ ارتباطی روستاهای و مطالبه جدی مردم در این خصوص، یادآور‌ شد: برای اجرای این پروژه مهم بیش از ۶۰ میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده که در مرحله پیگیری و تخصیص اعتبار می باشد و از امروز عملیات بهسازی و زیر سازی آن به همت اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان آغاز می شود.

 

فرماندار رشت در ادامه افزود: بر اساس پیش بینی انجام شده، اجرای این پروژه شهریور ماه ۱۴۰۰ به اتمام می رسد و با اتمام این پروژه بیش از ۵۰۰ خانوار از مزایای آن در این ۴ روستا بهرمند می شوند.