رشت-هویت گیلان:رئیس سازمان بسیج رسانه گیلان گفت: انتخابات یکی از مولفه‌های مشروعیت نظام دینی در ایران است مردمی که در انتخابات شرکت می کنند با حضور خود به این نظام حاکمیتی مشروعیت می‌بخشند و خود را جزئی از آن می‌دانند.

سرهنگ مهدی پارسا رئیس سازمان بسیج رسانه گیلان در گفتگوی اختصاصی با پایگاه خبری هویت گیلان در رشت در خصوص راهکارهای افزایش حضور حداکثری در انتخابات پیش روی اظهار داشت:برای هر انتخاباتی باید انگیزه لازم برای حضور وجود داشته باشد، مردم ایران در طول سی و اندی انتخابات گذشته نشان داده اند که علیرغم همه مشکلات، تحریم ها، جنگ هشت ساله، مشکلات اقتصادی و حتی اجتماعی پای دفاع از انقلاب اسلامی هستند.

 

وی با تاکید بر اینکه دولتمردان نیزمیبایست قدرتحمل و سعه صدر مردم را بدانند، افزود: وقتی مردم بدانند و بفهمند که دولتمردان با تمام توان خود در راه خدمت به آنها گام برمی‌دارند بیش از پیش خود را وقت نظام می‌کنند.

 

 

مردم سرمایه اجتماعی نظام حکومتی

رئیس سازمان بسیج رسانه استان با بیان اینکه مردم سرمایه اجتماعی یک نظام حکومتی هستند ، خاطرنشان کرد:نظام و حاکمیتی که از این سرمایه اجتماعی بی ‌بهره باشد در نیل به اهداف و خواسته‌های خود موفق نخواهد بود.

 

پارسا یادآورشد:باید دستاوردهای انقلاب را در طول حیات ۴۲ ساله آن به نحو شایسته ‌ای برای مردم تبیین کرد.

 

 

انتخابات یکی از مولفه‌های مشروعیت نظام دینی در ایران

وی با اشاره به نقش برجسته و مهم مسئولین دستگاه‌های اجرایی ورسانه‌ها بمنظور افزایش حضور حداکثری در انتخابات تصریح کرد:خدمت رسانی به مردم باید سرلوحه امور قرار گیرد، از سیاه نمایی و القای یاس و ناامیدی اجتناب شود از این طریق می‌توان به افزایش مشارکت و حضور حداکثری در انتخابات پیش روی امیدواربود.

سرهنگ پارسا در خصوص تاثیر حضور پر رنگ مردم در انتخابات بر عرصه های سیاسی ، اجتماعی و بین المللی اذعان داشت:انتخابات یکی از مولفه‌های مشروعیت نظام دینی در ایران است مردمی که در انتخابات شرکت می کنند با حضور خود به این نظام حاکمیتی مشروعیت می‌بخشند و خود را جزئی از آن می‌دانند.

 

 

به خطر افتادن محاسبات دشمن

وی با بیان اینکه مشارکت بالای مردم در انتخابات ، محاسبات دشمن را در طمع ورزیدن به نظام به خطا می اندازد، تصریح کرد:تجربه انتخابات گذشته نشان داده که دشمنان نظام از آمریکایی ها گرفته تا رژیم صهیونیستی، اروپایی ها و حتی دولت‌های مرتجع خاورمیانه، منافقین، سلطنت‌ طلب‌ها و لیبرال مسلک ها به صورت دقیق به انتخابات در ایران می‌پردازند و کاهش مشارکت بزرگترین آرزوی آنها است، در صورتی که افزایش مشارکت مردم در انتخابات نشان‌دهنده بلوغ سیاسی و میزان علاقه مندی و امیدواری مردم به کشور است و یاس و ناامیدی دشمن را در پی دارد، علاوه بر این موجب تسریع در رسیدن نظام به اهداف عالی خود می شود.

 

توجه مردم به معیارهای انتخاب اصلح

رئیس سازمان بسیج رسانه گیلان در خصوص معیارهای انتخاب اصلح و توجه مردم به این معیارها عنوان کرد:فرد اصلح باید ساده زیست باشد،درد مردم را بفهمد، از روحیه انقلابی و جهادی برخوردار و مومن باشد.

 

وی ادامه داد:فرد اصلح به جای شعار دادن به کار و تلاش بپردازد، به مردم دروغ نگوید، در برابر دشمن منفعل نباشد، به جوانان اعتماد کند و از آنها در امورات اجرایی کشور استفاده کند.

 

پارسا متذکر شد: بهره گیری از روحیه جوانی و استفاده از وجود جوانان در عرصه های اجرایی کشور می تواند به حل بسیاری از مشکلات جامعه کمک کند.

 

 

اعتماد مردم به مسئولین

وی با اشاره به عوامل تاثیرگذار دراعتماد مردم و فراهم کردن زمینه مشارکت بیشترآنان درانتخابات خاطرنشان کرد:آنچه که می تواند اعتماد مردم را جلب کند و موجب حضورچشمگیر آنها در انتخابات ‌شود اعتماد مردم به مسئولین است ، مسئولین نباید به مردم وعده های فریبنده بدهند، شعارهای پوپولیستی و عوام فریبانه اعتماد عمومی را کاهش می دهد زیرا اعتماد عمومی به سختی به دست می‌آید اما در مقابل با دروغگویی مسئولین به راحتی از دست می‌رود.

 

رئیس سازمان بسیج رسانه استان گفت:مردمی که مسئولین حاکمیتی را پرتلاش، صادق و عملگرا مشاهده کنند جان خود را نیز برای نظام فدا می‌کنند، چه بسا که در طول حیات پر فراز و نشیب آن شاهد تحولات مهمی در این خصوص بوده‌ایم تجربه سال‌های پس از انقلاب نشان داده که هرچقدر مسئولین با مردم صادق بوده و با روحیه انقلابی و جهادی برای آنان خدمت کرده‌اند، با افزایش مشارکت مردم مواجه بوده‌ایم، در غیر اینصورت انتخابات، کم رمق و بی‌ روح برگزار شده است، که خوشبختانه مردم ایران به دلیل ولایی بودن همیشه انتخابات را پرشور و با علاقه برگزار کرده و در آن شرکت کرده اند.

 

 

مهم بودن حضور حداکثری در انتخابات

وی گفت:حضور حداکثری مردم در انتخابات مهم و ارزشمند است و نشان دهنده پیروزی نظام جمهوری اسلامی در عرصه سیاسی می باشد.

 

  • نویسنده : رشت//اختصاصی//سمانه عادلی راجیری