رشت-هویت گیلان:دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) گفت:پاسداشت نعمت رسالت ، دوستی با پیامبر(ص) و اهل بیت(ع) است و محبت به اهل بیت(ع)، رشته استواری است که باید به دامن آن چنگ بزنیم.

به گزارش پایگاه خبری هویت گیلان؛آیت‌الله «رضا رمضانی گیلانی» به مناسبت ماه مبارک رمضان، با اشاره به موضوع تولی و تبری، اظهار کرد: انسان باید دوستان خدا را دوست داشته و دشمنان خدا را دشمن بداند و این جزء فریضه‌های الهی است.

 

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع) به دعای روز بیست و پنجم ماه مبارک رمضان اشاره کرد و گفت: در دعای این روز از خدا می‌خواهیم، که دوستی با اولیای الهی و دشمنی با دشمنان حضرت حق را، روزی ما قرار دهد.

 

وی با بیان اینکه دوستی با دشمنان خدا به نوعی دشمنی با خود خدا است، تصریح کرد: دوستان الهی را دشمن دانستن نیز به نوعی، دشمنی با پروردگار است.

 

آیت‌الله رمضانی با تاکید بر اینکه یکی از راه‌های رسیدن به حق، دوستی با پیامبر(ص) و اهل بیت(ع) است، خاطرنشان کرد: اگر انسان می‌خواهد ایمان خود را حفظ کند، لازم است که دوستی اهل بیت(ع) را داشته باشد.

 

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه دوستی با پیامبر(ص) و اهل بیت(ع) با پیروی از ایشان نشان داده می‎شود، تصریح کرد: بر اساس روایات، دوستی با پیامبر(ص) و اهل بیت(ع)، خیر دنیا و آخرت را به دنبال داشته و بهترین دنیا و آخرت نصیب انسان می‌شود.

 

وی پاسداشت نعمت رسالت را، دوستی با پیامبر(ص) و اهل بیت(ع) دانست و گفت: محبت به اهل بیت(ع)، رشته استواری است که باید به دامن آن چنگ بزنیم.

 

آیت‌ الله رمضانی با اشاره به اینکه آثار محبت اهل بیت(ع)، مبتنی بر معرفت است، گفت: هدایت یکی از این آثار است و به نوعی اهل بیت(ع) وسیله خداوند برای هدایت و راهنمایی بشر هستند.

 

دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع)، نجات از سختی‌ها را از دیگر آثار محبت به اهل بیت(ع) دانست و تاکید کرد: اگر محبت به معنای واقعی باشد، سبب می‌شود که انسان از سختی‌ها نجات پیدا کند.

 

وی خاطرنشان کرد: محبت به اهل بیت(ع) در مکان‌های سخت از جمله هنگام فوت، تنهایی قبر، روز رستاخیر و سنجش اعمال، به انسان‌ها کمک می‌کند.

 

آیت‌الله رمضانی با اشاره به اینکه محبت اهل بیت(ع)، انسان را به محبت الهی می‌رساند، افزود: همه مسلمانان حب اهل بیت(ع) را دارند و نسبت به دشمنان معصومین نیز دشمن هستند.

 

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری، شرط دوستی پیامبر(ص) و اهل بیت(ع) را اطاعت‌پذیری انسان دانست و گفت: کسانی ولی و دوستدار اهل بیت(ع) هستند که خدا و پیامبر اکرم(ص) را اطاعات کنند.

 

وی با اشاره به اینکه بر اساس روایات، کسانی که نافرمانی خدا را انجام بدهد، محبت اهل بیت(ع) به آنها کمک و نفعی نمی‌رساند، اذعان کرد: از خدا می‌خواهیم که تولی و تبری به معنای واقعی را به ما عنایت کند.