رشت-هویت گیلان:معاون سازمان صمت گیلان گفت:تامین منابع مالی بخش تولید گیلان با ثبت نام در "سامانه بهین یاب" امکانپذیر شده است.

به گزارش پایگاه خبری هویت گیلان نقل از روابط عمومی سازمان صنعت معدن و تجارت استان گیلان، منوچهر صدفی؛ در کارگروه فرعی تسهیل و رفع موانع تولید اظهار داشت: در راستای کمک و حمایت از واحدهای تولید و صنایع اولویت دار ؛ به طور کلی فعالان حوزه صنعت، معدن و تجارت می‌توانند برای اخذ تسهیلات به سامانه بهین یاب مراجعه نمایند.

 

معاون امور صنایع و معادن سازمان صمت گیلان با اشاره به اینکه این تسهیلات هم در بخش سرمایه ثابت و هم در بخش سرمایه در گردش واحدهای صنعتی پرداخت می‌شود افزود: این تسهیلات در قالب طرح تام ، نوسازی و بازسازی، کمک‌های فنی و اعتباری و ماده ۵۲ اعطا می‌گردد.

 

وی مهمترین مزیت این تسهیلات را سرعت در پرداخت و کاهش فرایند اداری و بانکی دانست و تاکید کرد: این تسهیلات با هدف فعال‌سازی ظرفیت‌های خالی کارخانجات تعمیق نهضت ساخت داخل، فعال سازی واحدهای راکد، تکمیل طرح های نیمه تمام فعالسازی و احیای معادن مقیاس کوچک و طرح های فناورانه و توسعه صادرات غیرنفتی در نظر گرفته شده است.

 

منوچهر صدفی این تسهیلات را مسیر آسان برای دسترسی به تامین نقدینگی واحدهای تولیدی گیلان برشمرد و گفت: متقاضیان تسهیلات به آسانی می توانند در سامانه به آدرس www.behinyab.ir ثبت نام و بلافاصله به بانک به صورت مستقیم معرفی شوند.