رشت-هویت گیلان:معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان اعلام کرد؛ تاکنون هشت مرحله واکسن ویروس کرونا به استان اختصاص یافته که به 32 هزار و 734 تن از گروه‌های در معرض خطر تزریق شده است.

به گزارش پایگاه خبری هویت گیلان نقل از پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان ( وب دا) ؛ دکتر آبتین حیدرزاده معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان اظهار داشت : از ابتدای شروع طرح واکسیناسیون علیه کرونا تاکنون هشت مرحله واکسن به استان اختصاص یافته است و تزریق آن برای گروه‌های در معرض خطر که از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور شناسایی شدند در نظر گرفته شده است. طی هشت مرحله ۳۲هزار و ۷۳۴ تن علیه بیماری کووید ۱۹ در سطح استان واکسینه شدند.

وی در ادامه افزود: واکسن ها برای گروه سنی ۱۸ سال به بالا شامل پرسنل بهداشت و درمان، بیماران خاص، پاکبانان، جانبازان بالای ۵۰ درصد و شیمیایی، اعضاء نظام پزشکی و سالمندان بالای ۸۰ سال تزریق شده و ادامه دارد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان تصریح کرد: در حال حاضر تمام واکسن‌های اختصاص یافته وارداتی و ساخت کشورهای کره جنوبی، روسیه، چین و هند شامل اسپوتینک، سینوفارم، بهارات و آسترازنکا می باشد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در خاتمه با بیان اینکه سرعت انجام  واکسیناسیون در استان مشروط به در دسترس بودن مقادیر کافی واکسن است، اظهار داشت : مردم برای انجام واکسن کرونا می توانند از طریق رسانه ها مانند صدا و سیما و فراخوان های تلفنی از سوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان به پایگاه ها و مراکز خدمات جامع سلامت تعیین شده از سوی دانشگاه مراجعه نمایند . مردم بدون هماهنگی و حضوری به این مراکز مراجعه ننمایند.