رشت-هویت گیلان:مدیرکل اوقاف گیلان از برگزاری مراسم احیای شب های قدر با رعایت پروتکل های بهداشتی در بقاع متبرکه گیلان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری هویت گیلان؛حجت الاسلام علیزاده با اشاره به اجرای طرح ضیافت الهی در ماه مبارک رمضان در بقاع متبرکه گیلان گفت: از مهمترین مجاری تغییر قضا و قدر الهی، دعا و توسل و شب های قدر، مهمترین ساعات سال برای دعا و مناجات است.

 

مدیرکل اوقاف وامور خیریه گیلان اعلام کرد: به جهت تامین شرایط لازم برای استفاده معنوی عمومی مردم از محیط بقاع متبرکه وامام زادگان، مراسم احیای شب های قدر ضمن تعامل با ستاد های شهرستانی مقابله با کرونا و رعایت پروتکل های بهداشتی در بقاع متبرکه گیلان برگزار می شود.

 

وی افزود: شرایط ویژه ای در کشور از نظر شیوع کرونا وجود دارد و برگزاری مراسم شب های احیا با توجه به تعاملی که بین ادارات اوقاف با ستاد مقابله با کرونا شهرستان ها وجود دارد از نظر بقاع متبرکه مجری برگزاری مراسم، متغیر است.

 

وی با بیان اینکه اکثر بقاع متبرکه دارای صحن و محیط های روباز آمادگی برگزاری مراسم شبه های احیا را دارند، گفت: درب ها و صحن های امامزادگان به روی عموم گشوده بوده و امکان حضور زائران با رعایت موازین بهداشتی، فاصله گذاری اجتماعی و به همراه داشتن ماسک و دستکش در فضاهای روباز بقاع متبرکه و بهره مندی از فضای معنوی آستان مقدس امامزادگان به‌ویژه در لیالی قدر فراهم است.

 

علیزاده اعلام کرد: نظافت و ضدعفونی کردن ضریح، شبستان، قفسه‌های قرآن، مفاتیح، رحل و جامهری‌ها، صحن، محوطه بقاع متبرکه به صورت مداوم و همه روزه توسط خدام افتخاری صورت گیرد.

 

مدیرکل اوقاف وامور خیریه گیلان گفت: کلیه برنامه ها اعم از نمازهای جماعت، مراسم مذهبی و جلسات قرآنی در فضای صحن بقاع متبرکه از ابتدای ماه مبارک رمضان با رعایت شیوه نامه های بهداشتی اجرا می شود.