رشت-هویت گیلان:نماینده مردم شهرستان‌های رشت و خمام در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه افزایش تعداد بیمارستان‌های تامین اجتماعی از مطالبات بخش کارگری است تصریح کرد: مقایسه تعداد بیمارستان تامین اجتماعی در استان نسبت به تعداد این بیمارستان‌ها در استان های همجوار فاجعه آمیز است و با وجود اینکه بخش بزرگی از جمعیت گیلان در گروه‌های مختلف کارگری مشغول به کار هستند امکانات موجود جوابگوی نیاز آنان نیست.

به گزارش پایگاه خبری هویت گیلان ؛سید علی آقازاده امروز در گفتگو با خبرنگاران با تبریک روز کار و قدردانی از زحمات آنان اظهار کرد: کارگران از طبقات ارزشمند و مهم در جامعه هستند و چرخ عظیم اقتصاد با دست توانای کارگران در حرکت و چرخش خواهد بود.

 

وی با تاکید بر اینکه حیات اقتصادی  یک ملت، مرهون کار و کارگر است گفت: با وجود زحمات فراوان کارگران اما هنوز مطالبات آنان به نتیجه نرسیده و این قشر ارزشمند و پرتلاش همواره با مشکلات فراوانی مواجه هستند.

 

نماینده مردم شهرستان رشت و خمام در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نقش تامین اجتماعی در ساماندهی و پشتیبانی حقوق کارگران افزود: متاسفانه متولیان امر ساماندهی و نظارت در بخش کارگری و بازنشستگی منفعل عمل کرده و نتوانستند مشکلات کارگران و شاغلین بخش کارگری را به لحاظ  سختی کار، بیمه و قرارداد های متنوع برطرف کنند .

 

وی با تاکید بر نقش دولت در مانع زدایی و برطرف کردن مشکلات کارگری و کارفرمایی گفت: عدم حمایت دولت مشکلات زیادی را برای کارفرمایان نیز به وجود آورده است.

 

عضو مجمع نمایندکان استان گیلان با بیان اینکه افزایش تعداد بیمارستان‌های تامین اجتماعی از مطالبات بخش کارگری است تصریح کرد: مقایسه تعداد بیمارستان تامین اجتماعی در استان نسبت به تعداد این بیمارستان‌ها در استان های همجوار فاجعه آمیز است و با وجود اینکه بخش بزرگی از جمعیت گیلان در گروه‌های مختلف  کارگری مشغول به کار هستند امکانات موجود جوابگوی نیاز آنان نیست.

 

آقازاده با بیان اینکه مسئولین کشوری و استانی در برابر تامین مطالبات کارگری به ویژه رفع نیازهای درمانی آنان رفتار غیر عقلانی  و ناکارآمد از خود بروز دادند گفت:  وجود یک بیمارستان که آن هم در بعضی بخش‌ها همراه با فرسودگی است به هیچ عنوان قابل پذیرش نیست.

 

نماینده مردم شهرستان رشت و خمام در مجلس شورای اسلامی  با ابراز تاسف از وجود سیستم‌های باندی که عقب ماندگی‌هایی را در حوزه خدمات درمانی استان ایجاد کرده است افزود: پیگیری افزایش بیمارستانهای تامین اجتماعی یکی از اولویت‌های مهم نمایندگان مردم گیلان در مجلس یازدهم است اگرچه که از این دولت انتظاری نمی‌رود اما به طور جدی تحقق این انتظار کارگران در دستور کار قرار دارد.

 

آقازاده با انتقاد از وجود انواع و اقسام قراردادهای کارگری  تصریح کرد: متاسفانه  قراردادهای سفید امضا، یک ماه، ۶ ماه و غیره، ناامنی شغلی را برای کارگران در حال کار ایجاد کرده و متاسفانه  به راحتی از کار اخراج می شوند این شیوه  یادآور سیستم ارباب رعیتی یا برده داری نوین است در صورتی که تعهدات لازم طرفین باید مشخص تا در حق کارگران اجحاف  صورت نگیرد.